کشت ذرت در سطح 20 هزار هکتار از مزارع کشاورزی استان قزوین آغاز شد
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: عملیات کشت ذرت در سطح 20 هزار هکتار از مزارع کشاورزی این استان آغاز شده است.
1398/03/22
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، تورج بنیادی با اعلام این خبر افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده و تخصیص آب از شبکه آبیاری دشت قزوین (سد طالقان)؛ کشت ذرت دانه‌ای و علوفه ای در سطح 20 هزار هکتار از مزارع کشاورزی استان در دست اقدام است که برنامه ابلاغی آن به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستانهای تابعه اعلام شده است .
وی اظهار داشت : بذور مورد نیاز کشاورزان تامین شده و تا کنون  600 تن بذر وارد استان و با نظارت همکاران مستقر در سطح مراکز جهاد کشاورزی در حال توزیع می باشد .
بنیادی ؛ ارقام کشت شده ذرت در اراضی کشاورزی استان را ؛ ارقام 704 ، 703 ، گروه 600 ، گروه NS ، ماکسیما و سیمون ذکر کرد.
وی خاطرنشان کرد: ارقام مورد کشت در استان ؛ جزو ارقام زودرس و میان رس می باشد که هم به عنوان کشت اول در ابتدای فصل و هم بعنوان کشت دوم بعد از برداشت غلات پاییزه گندم ، جو و کلزا انجام می‌شود .
بنیادی افزود: با توجه به تقاضای بازار در فصل برداشت و قیمت موجود در آن زمان؛ بیشتر کشاورزان بنا بر تقاضا  و درخواست واحدهای دامداری محصولات خود را به صورت علوفه‌ای و دانه ای برداشت و تحویل مرغداری‌ها ، دامداری ها و کارخانه های خوراک دام و طیور می دهند .
این مقام مسئول یادآور شد: در سال جاری نسبت به اجرای مزارع الگویی با هدف مقایسه ارقام و انتخاب بهترین رقم از نظر عملکرد، پایداری تولید، روش‌های مناسب به زراعی، مباحث مربوط به آبیاری با کشت 14 رقم در سطح مزارع منطقه حصار خروان شهرستان البرز از توابع این استان با ارقام AS66-875 ، Ns6010 ، AS859 ، Nw500  ، ماکسیما ، گازدا ، LG3607 ، 647 ، 704 ، 703 و آلبوم ، BC ، Pl712 و سیمون کشت شده است.
تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal