استان ایلام خودکفا در تولید دانه‌های روغنی
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام گفت:‌ استان ایلام در تولید دانه‌های روغنی خودکفا شده است.
1398/03/20

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام، دکتر میری در جلسه اخلاق ویژه مدیران دستگاه‌های اجرایی استان افزود:‌ با وجود مساحت کم اراضی استان از لحاظ تولید محصولات با استان‌‌های بزرگ رقابت می‌کنیم، به گونه‌ای که بیش از یک میلیون تن حجم تولید بخش کشاورزی استان با ارزش ریالی 4 هزار میلیارد تومان بوده است.

وی اضافه کرد: با استناد آمار واطلاعات در این چهار سال اخیر حجم کار و فعالیت انجام شده در بخش کشاورزی استان قابل مقایسه با هیچ دوره ای از تاریخ کشاورزی استان چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب نبوده است.

این مسوول افزود: خوشبختانه استان ایلام در بحث تولید دانه‌های روغنی اولین استانی است که در این زمینه به خودکفایی رسیده و نیز در بحث گندم، استان ایلام رتبه اول تولید بذر اصلاح شده را در کشور به دست آورده است.

جهانگیری در ادامه گفت: پس از ارائه گزارش دکتر میری رئیس سازمان، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شهر ایلام به مسائل اخلاقی و دینی که برگرفته از کلام نورانی قرآن بود و همچنین به جلوگیری از اسراف در تمامی مراحل اداری و اجتماعی مطالبی را بیان فرمودند.

در پایان این مراسم بسته‌های فرهنگی که توسط حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان تهیه شده بود به رسم یادبود به حاضرین در جلسه اهدا شد.

تعداد مشاهده خبر30 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal