در سال 98
رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: امسال در مجموع 500 میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات برای اجرای پروژه های آبرسانی، تامین نهاده های دامی و اجرای زنجیره تولید به عشایر کشور اختصاص می یابد.
1398/03/19

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی امروز شنبه 18 خرداد در مراسم دید و بازدید عید سعید فطر با کارکنان سازمان اظهار داشت: امسال با موافقت مقام معظم رهبری 202 میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی و ایجاد شبکه های آب برای عشایر اختصاص داده شده است.

وی افزود: با میانگین 900 میلیون تومان برای هر پروژه، از این محل 228 پروژه آبرسانی در مناطق عشایری کشور اجرا می شود.

قندالی ادامه داد: همچنین امسال 100 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به تعاونی های عشایری برای تامین نهاده های دامی عشایر در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران اضافه کرد: 200 میلیارد تومان تسهیلات نیز برای اجرای زنجیره تولید گوشت قرمز در مناطق عشایری اختصاص می یابد.

وی بیان داشت: مجوز جذب 210 نفر برای امور عشایر در کل کشور گرفته شده است ضمن اینکه در خصوص ساختار سازمانی هم اتفاقات خوبی در سطح کشور اتفاق افتاده است.

قندالی با بیان اینکه امسال وضعیت مراتع کشور بسیار خوب است بگونه ای که تراکم پوشش مراتع در 50 سال اخیر بی سابقه بوده است، گفت: با پوشش متراکم مراتع، خطر آتش سوزی بیشتر شده است که باید اطلاع رسانی های لازم به عشایر در این خصوص صورت گیرد.

بر اساس این گزارش، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر ایران در ابتدای این مراسم با تبریک عیدسعید فطر، گفت: عید فطر عید روز اهدای پاداش به کسانی است که یک ماه روزه داری کردند.

حجت الاسلام حسین کاشی بیان کرد: امام صادق (ع) فرمودند: روز عید فطر روزی است که به نیکوکاران پاداش داده می شود و روز خسارت برای اهل باطل است.

تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal