ظرفیت تولید آبزی پروری در استان افزایش می‌یابد
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: با اجرای طرح توسعه آبزی‌پروری در حاشیه شاهرود ظرفیت تولید آبزیان در استان افزایش خواهد یافت.
1398/03/19
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، فاطمه خمسه در جلسه بررسی طرح مطالعه رودخانه شاهرود جهت سرمایه گذاری اجرای سایت های آبزی پروری  که با حضور معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و اعضا برگزار شد افزود : کار مطالعات 9 سایت بزرگ پرورش ماهی در طول شاهرود آغاز شده و مشاور طرح در حال انجام مطالعات و طراحی سایت است.

وی اظهار داشت : این طرح در قالب 9 سایت به ظرفیت 9 هزار تن طراحی شده است .

خمسه هدف از  اجرای این طرح را افزایش تولید ماهی و اشتغالزایی در بخش کشاورزی برشمرد .

وی اظهار داشت: در استان قزوین به دلیل وجود رودخانه شاهرود ، آبزی پروری رونق داشته و یکی از ظرفیت‌های استان محسوب می شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خاطر نشان کرد: پرورش ماهی در آبهای داخلی راهی مناسب جهت تولید پروتیین مرغوب و ایجاد اشتغال است که با توجه به تنوع آب و هوایی در مناطق مختلف استان موقعیت مناسبی جهت پرورش ماهیان سردابی، گرمابی، خاویاری و سایر گونه ها فراهم شده است.

خمسه تصریح کرد: توسعه پرورش ماهی در آبهای داخلی علاوه بر تولید پروتئین مرغوب می تواند با ایجاد اشتغال و درآمد در توسعه اقتصادی منطقه نقش موثری داشته باشد.

به گفته ی  وی ؛ در اجرای طرح های آبزی پروری شرایط زیست محیطی لحاظ شود.

تعداد مشاهده خبر5 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal