جهاد همیشه جهاد است و روحیه جهادی از بدو تاسیس جهادسازندگی تاکنون در سازمان جهادکشاورزی نمود عینی دارد
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: جهاد همیشه جهاد است و روحیه جهادی از بدو تاسیس نهاد مقدس جهادسازندگی تاکنون در سازمان جهادکشاورزی نمود عینی دارد.
1398/03/19

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، مهندس اکبر فتحی در مراسم صبحگاه و دیدار با کارکنان و همکاران سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی و ادارات تابعه ضمن تبریک عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات ماه مبارک رمضان و تبریک پیشاپیش به مناسبت فرارسیدن هفته جهادکشاورزی خدمت تک تک جهادگران عرصه کشاورزی و با بیان این مطلب افزود: ماه مبارک رمضان ماه تمرین برای زندگی در شرایط سخت و غلبه بر مشکلات با صبر و حلم است.

وی گفت: نمود عینی مدیریت جهادی را در چند روز تعطیلات اخیر عید سعید فطر در اکثر شهرستان های استان در مبارزه مجدانه با آفت سن گندم در مزارع این شهرستان ها به عینه ملاحظه گردید زیراکار کشاورزی تعطیل بردار نیست و مبارزه با آفات و امراض بایستی در زمان مناسب انجام گیرد.

مهندس فتحی ادامه داد: افتخار می کنم در نهادی مشغول انجام وظیفه هستیم که مدیریت جهادی بعد از 40 سال از پیروزی انقلاب هنوز در آن به قوت خود باقی است اگر می خواهیم از فیوضات عید فطر بهره مند شویم باید اثرات عبادات فردی مان در زندگی اجتماعی ما نیز به وضوح دیده شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اضافه کرد: بنده اعتقاد راسخ دارم در سازمان جهادکشاورزی استان، ادارات تابعه و همه زیربخش های آن ؛ تاثیرات اعتقادات و عبادات شخصی تک تک همکاران در زندگی اجتماعی همه قابل مشاهده و ملموس است.

وی با اشاره به حضور فعال کارشناسان پهنه در تعطیلات عید فطر در مزارع گندم در اکثرشهرستان های استان به ویژه شهرستان اهر در جهت مبارزه با آفت سن گندم و با بیان مطلبی از بزرگان اهل قلم، گفت: دور هم جمع شدن یک آغاز است، باهم ماندن پیشرفت و باهم کارکردن موفقیت ، مجموعه جهادکشاورزی به صورت گروهی و جمعی مشغول فعالیت هستند، فعالیتی که نتیجه آن تولید و تامین امنیت غذایی است.

مهندس فتحی افزود: مقام اول کشوری در کارگروه رفع موانع تداخل پلاکات ثبتی به استان آذربایجان شرقی تعلق دارد، این امر در سایه تفاهم و همدلی فیمابین ادارات ذیربط در این زمینه اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به افزایش 10 درصدی تولید گوشت قرمز و مرغ در سال 98 نسبت به سال 97 گفت: این مهم امکان پذیر نبود مگر در سایه مبارزه جدی و منسجم با آنفلوانزای مرغی و مبارزه به موقع با بیماری تب برفکی که توسط همکاران اداره کل دامپزشکی و همکاری معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان انجام شد، همه این موارد حاصل یک حرکت دسته جمعی و کارگروهی می باشد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تاکید کرد : مسائل و معضلات به وجود آمده در موضوع حمل کودهای شیمیایی به یک مشکل اساسی تبدیل شده بود که با پیگیری های منظم و مداوم شرکت خدمات حمایتی و تلاش شبانه روزی همکاران سازمانی حل و فصل شد و الآن شاهد افزایش 40 درصدی حمل، مصرف و تامین کودها نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم که تاثیر به سزایی در کمیت وکیفیت محصول تولیدی به ویژه افزایش پروتئین دانه گندم خواهد داشت .

وی گفت: ما از هماهنگی های شرکت پشتیبانی دام استان در سالجاری بسیار بهره مند شده ایم، برخلاف روند گذشته میزان گوشت منجمدی که توسط این شرکت به استان آذربایجان شرقی وارد و در بین مصرف کنندگان توزیع شده است قابل مقایسه با سال های گذشته و سایر استان ها نیست.

مهندس فتحی حل مشکل عمده تامین نهاده های دامی را نیز حاصل هماهنگی، همکاری، همدلی و باهم بودن و باهم کارکردن شرکت پشتیبانی دام، معاونت بهبود تولیدات دامی و مدیریت تنظیم بازار دانست که در حال تبدیل شدن به یک معضل حاد و مشکل آفرین در این حوزه بود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تصریح کرد: از این هماهنگی های بوجود آمده و باهم کارکردن ها علاوه بر اینکه آرامشی در مجموعه حاکم می شود ، منتفع اصلی این قضایا تولیدکنندگان و بهره برداران بخش کشاورزی و افرادی که از بخش کشاورزی خدمات دریافت می کنند، هستند.

وی با تاکید بر حفظ اتفاق و اتحاد مبارک بین سازمان جهادکشاورزی استان، ادارات تابعه، معاونت ها و مدیریت های سازمانی، مدیریت شهرستان ها و تشکل های بخش کشاورزی گفت: باید تلاش کنیم تا کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی بتوانند به نحو احسن از خدمات جهادکشاورزی استفاده کرده و بهره مند شوند و دغدغه ای جز تولید و فعالیت های تولیدی نداشته باشند.

مهندس فتحی در پایان سخنان خود تاکید کرد: امنیت غذایی در سایه رونق تولید محقق می گردد و رونق تولید در گام دوم انقلاب مورد تاکید و سفارش مقام عظمای ولایت می باشد.

تعداد مشاهده خبر58 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal