بیش از 50 درصد از دامداری‌های تهران صنعتی هستند
رئیس سازمان دامپزشکی کشور در بازدید از بزرگ‌ترین دامداری تولید شیر در جنوب شرق استان تهران گفت: بیش از 50 درصد دامداری‌های تهران صنعتی هستند.
1398/03/18

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، علیرضا رفیعی‌پور به همراه عباسی فرماندار پیشوا، واعظی مدیرکل دامپزشکی استان تهران، شریف معاون بهبود تولیدات دامی استان، مدیر جهاد کشاورزی پیشوا، جعفری معاون سیاسی انتظامی فرماندار و حجت الاسلام شمس رئیس دادگستری با حضور اصحاب رسانه از مجموعه دامداری شیری صفاری، از دامداری‌های بزرگ تهران واقع در شهرستان پیشوا بازدید کردند.

رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور در حاشیه بازدید از این دامداری اظهار کرد: دامداری صفاری از دامداری‌های مهم و برجسته در استان تهران است که به سمت دامداری‌های صنعتی پیش رفته است و در این عرصه موفق بوده است.

وی گفت: دامداری صفاری از دامداری مهمی است که از تکنولوژی در صنعت دامداری و دام‌پروری استفاده کرده است و در تغییر نژاد دام نیز جزو دامداری‌های موفق استان و حتی کشور است.

رفیعی پور ادامه داد: زمانی که اراده جوانی، علم و تکنولوژی به کمک هم می‌آیند تغییرات  نوین خود را نمایان می‌کند، در این دامداری بر استخوان‌بندی و اسکلت دام های شیری کارشده چراکه این دام ها بعد از 15 ماه اولین زمان را خواهند داشت.

وی در خصوص وضعیت دامداری‌ها استان تهران تاکید کرد: دامداری‌های استان تهران پیشرفت خوبی داشتند و در حال حاضر بیش از 50 درصد دامداری صنعتی هستند .

رفیعی در پایان خاطرنشان کرد: درحال حاضر در منطقه هیچ گونه مشکلی در خصوص بیماری دامی نداریم و تمامی دام ها در سلامتی کامل قرار دارند.

گفتنی است دامداری صفاری، یکی از دامداری‌های این منطقه دارای 4 هزار راس دام سنگین از نژاد آلمانی است، در این دامداری بیش از دو هزار راس دام شیری و دو هزار راس آن پروری هستند.

از دو هزار راس دام شیری در این دامداری، روزانه بیش از 75 تن شیر تولید می شود که ماهه به بیش از 2200  تن شیر به دست می‌آید.

تعداد مشاهده خبر27 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal