هشدار نسبت به وقوع آتش سوزی در مزارع و اراضی کشاورزی/کشاورزان رعایت کنند
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با هشدار به احتمال وقوع آتش سوزی در مراتع، زمین‌های کشاورزی، فضای سبز و باغات از کشاورزان خواست نکات ایمنی را رعایت کنند.
1398/03/18

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، عباسعلی عامری گفت: آغاز زمان برداشت محصولات زراعی از مزارع با افزایش دمای هوا همراه می شود و این امر همه ساله باعث بروز آتش سوزی در این مزارع می شود، حادثه ای که در دقایقی اندک می تواند تمامی محصول کشاورزان را نابود کند.

وی افزود: آتش سوزی در مزارع گندم و جو با سایر آتش سوزی های تفاوت ویژه ای دارد و به دلیل سرعت گسترش آتش ، تا زمان رسیدن عوامل آتش نشانی ممکن است کل محصول در هکتارها زمین از بین برود؛ لذا لازم است تا کشاورزان در زمان برداشت به نکات ایمنی توجه داشته و با اقدامات پیشگیرانه از وقوع این حادثه در مزرعه جلوگیری کنند.

عامری گفت: یکی ازعلل وقوع آتش سوزی در مزارع، انباشته شدن کاه و کلش و باقیمانده محصول در مزرعه است؛ بنابراین کشاورزان باید هر چه سریعتر نسبت به جمع آوری محصول اقدام کنند.

وی از کشاورزان خواست تا از آتش زدن باقی مانده کاه و کلش در مزارع خودداری کنند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی استان تهران خاطرنشان کرد: ایجاد جاده دسترسی در مزارع ، تسریع در جمع آوری محصولات، ذخیره آب در حوضچه های مصنوعی، در دسترس بودن ادوات کشاورزی نظیر تراکتور، جلوگیری از قرار گرفتن اشیاء براق در مزارع و وجود کپسول های آتش نشانی از جمله اقدامات مهمی است که می تواند از بروز آتش سوزی در مزارع جلوگیری کند.

تعداد مشاهده خبر17 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal