بازدید مسوولان سازمان تحقیقات از ایستگاه‌های تحقیقاتی مرکز تحقیقات کهگیلویه و بویراحمد
1398/03/18

دکتر محمودی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و دکتر مویدی معاون آموزش و ترویج سازمان از ایستگاه‌های تحقیقاتی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کهگیلویه و بویر احمد بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد، در این مراسم ابتدا معاونین سازمان به همراه رئیس مرکز و تنی چند از مسئولین استانی از ایستگاه تحقیقاتی مارگون بازدید کردند و با توجه به پتانسیل‌های قابل توجه این ایستگاه و شرایط اقلیمی مناسب، مقرر شد تا دهکده گیاهان دارویی با تاکید بر " گیاهان دارویی دیم " در این منطقه احداث شود.

همچنین در ادامه از ایستگاه تحقیقات چم خانی یاسوج بازدید بعمل آمد و با توجه به پتانسیل‌های موجود دراین ایستگاه، طرح پرواربندی گوسفند و ایجاد یک پایلوت گیاهان دارویی مطرح و مقرر شد در این زمینه تصمیم‌گیری‌های لازم صورت گیرد.

یکی دیگر از برنامه‌های معاونین سازمان بازدید از پردیس تحقیقات و آموزش کشاورزی گچساران و سایت ملی دیم بود که با توجه به نقش بسزای این پردیس در تولید بذور پایه، مقرر شد تا در راستای کمک به این پردیس جهت تقویت پروژه تولید بذور پایه ارقام دیم برای رفع نیاز استان و نیازهای استان های هم اقلیم و همچنین ایجاد نهالستانهای مرکبات در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری و تامین اعتبار لازم جهت بازسازی و تعمیر سوله های موجود در این پردیس به منظور ورود آنها به چرخه تولید پرواربندی گوسفند، مورد توجه جدی قرار گیرد.

در ادامه دکتر مویدی به همراه معاون آموزشی مرکز و مدیر هماهنگی ترویج از سایت الگویی سیب در منطقه کاکان بازدید و به دنبال آن جلسه ای با حضور کشاورزان و کارشناسان پهنه در محل سایت برگزار و طی آن ، مسائل و مشکلات آنها مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

یکی دیگر از برنامه ها ی معاونین سازمان ، حضور درهنرستان کشاورزی حضرت آیت اله ملک حسینی بود ، که پس از بازدید در جلسه ای که با حضور مسئولین سازمان آموزش و پرورش استان برگزار شد ، دکتر مویدی طی سخنانی در این جلسه اظهار داشت: استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش کشاورزی دارای پتانسیل بسیار خوبی است و لذا لازم است جهت تربیت نیروی انسانی در این بخش، فعالیت این هنرستان در رشته های مرتبط با کشاورزی تقویت شود. ایشان همچنین هدف از تاسیس این هنرستان را تربیت دانش آموزان ماهر برای استفاده مناسب از زمین، خاک و بهره وری عنوان نمود و بیان داشت که بهتر است هنرستان کشاورزی در مکانی باشد که دانش آموزان در مزرعه فعالیت علمی و عملی برای مهارت آموزی داشته باشند.

در پایان در سالن اجتماعات این مرکز جلسه ای با حضور دکتر محمودی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان برگزار گردید و دکتر کشاورز رئیس مرکز طی گزارشی اجمالی ، فعالیت ها و برنامه های انجام شده طی یکساله گذشته این مرکز را ارائه نمود و دکتر محمودی در این جلسه قول مساعد داد که سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی با توجه به پتانسیل های این مرکز و همچنین همکاری و همدلی خوبی که وجود دارد، در خصوص توانمندسازی در راستای درآمد زایی مرکز، مساعدت لازم را به عمل آورد.

تعداد مشاهده خبر112 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal