پیش‌بینی خرید 380 هزار تن گندم در سال جاری در استان مرکزی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی، از پیش‌بینی خرید 380 هزار تن گندم در سال جاری در این استان خبر داد.
1398/03/13

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی، مهندس آنجفی در جلسه خرید گندم سازمان که با حضور معاونین، شرکت خدمات بازرگانی غله و مسوولان خرید گندم در سطح استان برگزار شد، با تشکر از عوامل دست اندرکار تولید، تحویل و خرید گندم،‌ گفت: سال 97 از نظر خرید گندم سال خوبی بود، در سال 95 حدود 240هزار تن و در سال 96 تقریبا 320 هزار تن و در سال 97 بالغ بر 319 هزار تن خرید گندم داشتیم که پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال 98 به عدد 380 هزار تن برسد.

وی اضافه کرد: شاخص تولید ما در مجموع بد نبوده و در زمینه مبارزه با سن، علف هرز، توزیع بذر، بذر اصلاح شده و .... عملکرد خوبی داشته‌ایم.

آنجفی گفت:عدد سن زدگی ما کم شده است و از 9/1درصد به حدود 9 دهم درصد رسیده و استان ما در مبارزه با آفات و گندم ورودی به سیلوها جزو چند استان اول کشور است.

این مسوول اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی از ابتدا با این قیمت خرید تضمینی موافق نبوده است چرا که حق کشاورز در آن ضایع شده است پس وظیفه ماست که به نفع کشاورز عمل کنیم.

به گفته وی، قیمت پیشنهادی بالای 2000 تومان اعلام شد که در نهایت با مصوبه شورای اقتصاد به 1700 تومان رسید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی همچنین یادآور شد:‌ ما از نظر مبارزه با علف هرز، ناوگان کمباین، سمپاشی و ... یکی از 5 استان اول کشور هستیم .

وی ادمه داد: همه بر انجام عالی کار تمرکز کنند و به حاشیه فکر نکنند، مهمترین ماموریت سازمانی انها هم اکنون همین کار خرید گندم است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گفت: حساسترین ماموریت ما تامین امنیت غذایی است و باید به دنبال پایداری و افزایش بهره‌وری گندم باشیم که لازمه این مهم این است که با جدیت در تمام ساعات کار انجام شود.

ایشان گفت: در چند سال قبل پرونده‌ای برای خرید گندم داشتند که با همکاری نهادهای امنیتی و تدابیر حقوقی مناسب نهایتا حل گردید. همچنین اشاره ای به تعریف جدید قاچاق داشتند که بر نداشتن مجوز دلالت داشت .

انجفی اشاره کرد: دنبال ذره بین گرفتن برای نمونه گیری نیستند و سعی دارند کفه به سمت نیمه پر لیوان میل کند چون قیمت گندم واقعی و عادلانه نیست و من خواهش موکد دارم که باید به هر طریق ممکن از این ابزارها استفاده کنیم تا کشاورز به حق خود برسد.

وی در پایان افزود: عده ای در سطح کشور دنبال واردات هستند چون قیمت آن ارزانتر است که این خود به تولید ضربه می زند پس باید از طریق صرفه جویی و حذف هزینه‌های غیرضروری به این مهم کمک کنیم .

تعداد مشاهده خبر28 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal