جلوگیری از جولان ملخ ها در خراسان جنوبی
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان با اشاره به انتشار خبر هجوم ملخ‌ها به استان‌هایی مانند خراسان جنوبی، افزود: جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد چراکه دستگاه‌های مبارزه با این ملخ ‌ها آماده و اکیپ‌ها مرتبا در حال پایش و رصد هستند.
1398/03/13

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، مهدی عصمتی‌پور اظهار کرد: ملخ‌های دریایی یا صحرایی حدود یک ماه پیش در نهبندان مشاهده شدند که به شدت در حال جفت‌گیری و تخم‌گذاری بودند.

وی با بیان اینکه براساس نظارت‌ها و دیده بانی‌هایی که انجام دادیم، کانون این ملخ ها را در اراضی نهبندان ردیابی کردیم، افزود: با توجه به اینکه حدود 51 شبکه مراقبت و رصد و پایش آفات و بیماری‌ها را آماده کرده بودیم، برای مقابله با این کانون اقدام کردیم.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه برای ممانعت از تخم‌ریزی آنان، باید قبل از تخم‌ریزی مبارزه را انجام دهیم، تصریح کرد: کانون این ملخ ها را سم‌پاشی کردیم.

عصمتی‌پور ادامه داد: مقابله با حشره کامل این ملخ ها در سطح 60 هکتار انجام شده است و مبارزه با پوره ملخ ‌ها نیز در سطح 92 هکتار در حال انجام است.

وی اظهار کرد: کانون‌ها به موقع رصد و کانون‌کوبی انجام شده و نمی‌گذاریم ملخ ‌ها تخم‌ریزی کنند چراکه شبکه مراقبت کار خود را به خوبی انجام داده است.

عصمتی‌پور با بیان اینکه هیچ گونه خسارتی به محصولات کشاورزی استان وارد نشده است، یادآور شد: اقدامات خوبی که در این مدت انجام شد، باعث شد تا با حشره کامل ملخ مبارزه کنیم.

تعداد مشاهده خبر11 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal