پلاک‌گذاری 170 مورد ماشین‌آلات کشاورزی در شهرستان بهار
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار از آغاز طرح پلاک‌گذاری ماشین‌آلات کشاورزی در شهرستان بهار خبر داد و گفت: از ابتدای امسال 170 مورد پلاک‌گذاری ماشین‌آلات کشاورزی انجام شده است.
1398/03/13

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان همدان، هوشنگ کرمی اظهار کرد: برنامه‌ریزی لازم برای شماره‌گذاری و هویت‌دار شدن تمام ماشین‌آلات کشاورزی شامل تراکتور و کمباین صورت گرفته است.

وی یکی از معضلات در امر توزیع سوخت ماشین‌آلات کشاورزی را عدم پلاک‌گذاری آنها دانست و افزود: از کشاورزان و صاحبان ماشین‌آلات شهرستان درخواست می‌شود در اسرع وقت با مراجعه به شرکت‌های متولی امر پلاک‌گذاری نسبت به تشکیل پروند و شماره‌گذاری تراکتورها و کمباین اقدام کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار ادامه داد: این طرح با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی، مرکز پلاک‌گذاری، صنوف کارهای کشاورزی، مراکز جهاد کشاورزی و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اجرا می‌شود.

کرمی در خصوص اهداف این طرح ملی تصریح کرد: هدف از شماره‌گذاری ماشین‌آلات کشاورزی روستایی جلوگیری از تردد غیرمجاز، کاهش احتمال تصادف و خطرات ناشی از آن، ایجاد مکانیسمی برای بیمه کردن این ماشین‌ها، جلوگیری از فروش غیر قانونی، سرقت و قاچاق، مشخص شدن مالکان قانونی و ایجاد فضا و زیرساخت به منظور به رهن بردن ماشین‌آلات برای استفاده از تسهیلات بانکی و تسهیل شرایط برای امور مربوط به کارت سوخت این ماشین‌هاست.

وی گفت: از ابتدای امسال 170 مورد شماره‌گذاری ماشین‌آلات کشاورزی انجام شده و حدود 60 پرونده دیگر نیز در دست اقدام است.

تعداد مشاهده خبر1 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal