مسائل و مشکلات تامین نهاده ها و کالاهای اساسی در استان آذربایجان غربی بررسی شد
جلسه بررسی مسائل و مشکلات تامین نهاده ها و کالاهای اساسی، در سالن جلسات ساختمان شماره یک جهاد کشاورزی آذربایجان غربی برگزار شد.
1398/03/13

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، احمد دهقان مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان در این جلسه اظهار کرد: در راستای مصوبات ستاد راهبری تنظیم بازار و ایجاد تعادل در قیمت کالاهای اساسی در بازار مصرف،  1217  تن برنج هندی وارداتی در سطح فروشگاهای زنجیره ای سطح استان از ابتدای ماه مبارک رمضان در حال توزیع است.

دهقان خاطر نشان کرد: 1627 تن شکر در طی دو مرحله با قیمت مصوب دولتی 3400 تومان جهت مصارف صنعتی ، صنوف و زنبورداران ومصارف خانوار در سطح فروشگاههای زنجیره ای و تعاونی مصرف استان در حال توزیع است و این روند تا 16 خرداد ماه همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد :  در حدود 170  تن گوشت گرم وارداتی وکیوم نیز همزمان با ماه مبارک رمضان  در استان توزیع شده است و به دلیل پایین بودن قیمت مرغ گرم در بازار مصرف ، تقاضا برای خرید مرغ منجمد در سطح بازار در حال حاضر کاهش یافته است .

دهقان با اشاره به رصد و پایش تامین و توزیع نهاده های دامی اعم از جو، کنجاله سویا، ذرت  با ارز دولتی  42000 ریالی از مبادی ورودی تا مصرف کنندگان نهایی در سطح بازاراستان ادامه داد: پایش مستمر اطلاعات دریافتی شرکت های وارد کننده (از مبادی ورودی تا مصرف) و ارسال گزارش لیست توزیعی به مدیریت توسعه بازرگانی سازمان از طریق رابطین شهرستانهابه صورت روزانه انجام می گیرد.

در ادامه این جلسه معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان نیز گزارشی از اخرین وضعیت تامین نهاده های دام و طیور در استان را ارائه و جزئیات مشکلات تولیدکنندگان در خصوص تامین نهاده ها اعم از حمل و نقل ، زمان خریداری و انبار ذخیره سازی  مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal