پیش‌بینی برداشت 4500 تن جو از اراضی کشاورزی قرچک
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قرچک با اشاره به عدم بروز مشکل برخورد با آفت در اراضی کشاورزی قرچک گفت: پیش‌بینی شده بالغ بر 4 هزار و 500 تن جو از اراضی کشاورزی قرچک طی یک ماه پیش‌رو برداشت شود.
1398/03/12

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، علی محمدحسینی با اشاره به اختصاص هزار هکتار از اراضی کشاورزی قرچک به محصول جو گفت: با توجه به این ظرفیت و میزان توانمندی زمین‌های کشاورزی میانگین برداشت تا 4 هزار و 800 کیلوگرم است.

وی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده امیدواریم به جهت میزان قابل توجه زیر کشت در حدود یک ماه زمان برداشت به طول بیانجامد و این مهم خود می‌تواند نشاط قابل توجهی را در حوزه کشاورزی ایجاد کند و با توجه به بارش‌های اخیر احتمال افزایش میزان برداشت را نیز داریم.

این مسئول با تأکید بر این موضوع که بیش از 4 هزار 500 تن جو در برداشت پیش‌رو داشته باشیم که سهم قابل قبولی از میزان برداشت استان تهران را به خود اختصاص می‌دهد، تصریح کرد: با وجود افزایش بارش‌ها احتمال وجود و ایجاد آفت افزایش پیدا کرد که در همین رابطه تدابیری اندیشیده شد تا کمترین میزان آفت را داشته باشیم و به واقع هم‌اکنون با همراهی مطلوب کشاورزان مشکلی در خصوص آفت یا علف هرز در شهرستان برای کشاورزان وجود ندارد.

تعداد مشاهده خبر4 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal