مبارزه با ملخ ها در 2 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران در حال انجام است
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران اعلام کرد: مبارزه با ملخ های بومی در 2 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان از چندی پیش شروع شده و در حال انجام است.
1398/03/12

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، عباسعلی عامری گفت: ملخ‌های مشاهده شده در اراضی کشاورزی استان تهران بومی هستند و مهاجر و صحرایی نیستند؛ به همین منظور خسارتی به اراضی کشاورزی وارد نکرده اند.

وی افزود: این ملخ‌ها هر سال در اراضی کشاورزی استان تهران در فصل بهار وجود داشته اند اما امسال به دلیل شرایط جوی مناسب و افزایش پوشش گیاهی با حجم بیشتری در اراضی استان مشاهده شده اند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران بیشترین حضور ملخ‌های بومی در اراضی کشاورزی این استان را در شهرستان‌های ری، اطراف فرودگاه امام خمینی (ره) و اراضی شهرستان‌های فیروزکوه و دماوند اعلام و بیان کرد: باوجود آنکه این ملخ ها تهدیدی برای محصولات کشاورزی به شمار نمی روند اما در عین حال مبارزه با آنها به صورت سم پاشی توربینی و سم پاشی پشت تراکتور انجام می شود و استفاده از سم پاشی هوایی ضرورتی ندارد.

وی تاکید کرد: در سایر استان های کشور به ویژه استان های جنوبی ملخ‌های مهاجر و صحرایی در اراضی کشاورزی وجود دارد که تهدید به شمار می روند اما این وضعیت در استان تهران وجود ندارد.
تعداد مشاهده خبر3 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal