لزوم پرداخت بدهی دولت به صندوق بیمه کشاورزی برای حمایت از کشاورزان خوزستانی
رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان بدهی دولت به صندوق بیمه کشاورزی را یک هزار و 500 میلیارد تومان عنوان کرد.
1398/03/12

لزوم پرداخت بدهی دولت به صندوق بیمه کشاورزی برای حمایت از کشاورزان خوزستانی

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان بدهی دولت به صندوق بیمه کشاورزی را یک هزار و 500 میلیارد تومان عنوان کرد.

به گزارش  روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان: با حضور نماینده مردم اهواز، حمیدبه، کارون و باوی، رییس سازمان، مدیران کل ادارت تابعه، مدیران جهاد کشاورزی شهرستان ها و دیگر معاونین و مدیران مربوطه جلسه تعیین برآورد خسارات سیل برگزار شد.

رییس سازمان در این جلسه گفت: برای پیشگیری از خساراتی که پس از سیل در استان شاهد بودیم باید یک برنامه جامع مدون سیلاب از آبخیز تا تالاب تهیه شود همچنین کانال های هدایت سیل جدید برای اهواز در نظر گرفته شود و انهار ساماندهی شوند.

کیخسرو چنگلوایی با اشاره به وجود 750 هزار هکتار کانون ریزگرد در استان افزود: نیاز است تأمین اعتبار تثبیت کانال های ریزگرد از سوی دولت استمرار یابد.

وی به اجرای فاز دوم طرح عظیم 550 هزار هکتاری در استان اشاره نمود و برای رسیدن به تولید 30 میلیون تن محصول در افق 1404 اجرای این طرح را ضروری دانست و اضافه کرد: با وجود صدور مجوز آب این طرح در انتظار تأمین اعتبار است و حدود 25 هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح اعتبار مورد نیاز است.

چنگلوایی ساخت سدها را برای کشاورزی استان خطر جدی دانست و اظهار داشت: ساخت سدها در بالا دست رودخانه های استان اگر به منظور توسعه کشاورزی استان های دیگر باشد کشاورزی خوزستان را به نابودی می کشاند.

وی راه اندازی خط هوایی ایران- روسیه به منظور صادرات سبزی و صیفی را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: در حال حاضر حدود یک میلیارد و 147 میلیون دلار صادرات محصولات کشاورزی از استان صورت می گیرد که سبزی و صیفی بیشترین سهم صادرات را به خود اختصاص داده است و روسیه مهمترین مقصد این محصولات است .

چنگلوایی اعتبار تعیین شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی جهت ترمیم و بازسازی کانال های درجه 3، کانال های زهکشی و ... د راستان را 3 هزار و 500 میلیارد تومان اعلام و اضافه کرد: با توجه به خسارات وارده به اراضی کشاورزی عدم مطالبه گری بانک ها جهت پرداخت بدهی کشاورزان لازم می باشد.

وی بدهی دولت به صندوق بیمه کشاورزی را یک هزار و 500 میلیارد تومان عنوان کرد و تصریح نمود: برای حمایت از کشاورزان این بدهی هرچه سریعتر باید پرداخت گردد.

تعداد مشاهده خبر4 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal