مبارزه با ملخ مراکشی در 1360 هکتار از مزارع خراسان شمالی
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: عملیات مبارزه با ملخ مراکشی در سطحی بالغ بر 1360 هکتار از مزارع کشاورزی استان انجام شده است.
1398/03/11

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی، محمد رضایی با اشاره به این‌که در سال گذشته عملیات مبارزه با این ملخ  در سطح 6900 هکتار انجام شده افزود: پیش بینی میشود این رقم در سال جاری تا سطح 10 هزار هکتار افزایش یابد.

وی تصریح کرد: این عملیات در شهرستان های مانه و سملقان در سطح 1000 هکتار ، بجنورد 180 هکتار، شیروان 110 هکتار و فاروج 80 هکتار انجام شده است.

رضایی اظهار کرد: طی بازدیدهای دوره ای از کانون های آلودگی ملخ ، اسفند سال گذشته خروج پوره های ملخ از داخل تخم ها مشاهده و عملیات کنترل ملخ از اواخر اردیبهشت ‌ماه سال جاری در شهرستان مانه و سملقان آغازشده و پیش‌بینی می‌شود تا اواسط تابستان ادامه یابد.

وی با اعلام این‌که تاکنون عملیات مبارزه با این آفت در سطحی بالغ بر 1360 هکتار صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با توجه به اقدامات به‌موقع و پیشگیرانه؛ تاکنون خسارت آفت ملخ به باغات و مزارع استان وارد نشده است.

این مقام مسئول تأکید نمود: دامداران از چرای دام در مناطقی که پرچم قرمز نصب شده جدا خودداری نمایند و تشریح نمود در مناطق سم پاشی شده پرچم قرمز نصب میشود و حداقل به مدت یکماه پس از سمپاشی چرای دام در این مناطق ممنوع می باشد .

وی در پایان به کشاورزان و اهالی محلی توصیه نمود: به‌محض مشاهده ملخ  با تراکم بالا در اماکن؛ نسبت به اطلاع‌رسانی به مراکز خدمات جهاد کشاورزی مربوطه اقدم کنند.

تعداد مشاهده خبر13 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal