دیدار هیات های دامپزشکی ایران، فرانسه و چین
1398/03/10

رئیس سازمان دامپزشکی ایران با رئیس دامپزشکی فرانسه دیدار کرد.

در این دیدار ریس دامپزشکی فرانسه انتخاب ریس دامپزشکی ایران را به عنوان دبیرکل منطقه اسیا و اقیانوسیه OIE تبریک گفت و خواستار توسعه همکاری های ایران و فرانسه شد.

دکتر رفیعی نیز ضمن مهم خواندن کشور فرانسه در اتحادیه اروپا گفت: ما برای تسهیل در مراودات تجاری در الزامات بهداشتی و گواهی های بهداشتی بر اساس درخواست اتحادیه اروپا بازنگری لازم را انجام دادیم و در حال حاضر آماده اجرایی شدن آن هستیم.

وی ادامه داد: اکریدیته شدن ازمایشگاه مرکزی ما کمک می کند تا در وقت و هزینه ها صرفه جویی کنیم و صادرات ما به اروپا سرعت پیدا کند.

دکتر رفیعی پور خواستار برگزاری دوره های آموزش برای همکاران دامپزشکی در فناوری های جدید شد.

ریس سازمان دامپزشکی ایران به درخواست صادرات گوشت فرانسه به ایران پاسخ مثبت داد و آن را منوط به انجام بازدید تیم ایران از سیستم های بازرسی و گشتارگاهی فرانسه دانست.

دکتر رفیعی پور خواستار تسهیل در مراودات مالی و فناوری با کشور فرانسه شد.

دیدار هیات های دامپزشکی ایران و چین و اکراین

هیات های دامپزشکی ایران چین و اکراین به صورت جداگانه با هم دیدار کردند.

در دیدار هیات های دامپزشکی دامپزشکی ایران و چین، رئیس سازمان دامپزشکی ایران خواستار تسهیل کشور چین در صادرات محصولات شیلاتی و طیور از ایران به چین شد.

دکتر رفیعی پور با برشمردن حجم واردات ایران از چین درخواست کرد به گونه ای عمل کنیم که توازن لازم بین دو کشور در میزان صادرات و واردات باشد.

ریس دامپزشکی چین نیز ضمن تبریک انتخاب ایران در پست دبیرکل منطقه آسیا گفت: سفارت ایران در چین نقش مهمی می تواند برای انتقال خواسته ها و برنامه های ایران به چین داشته باشد.

وی گفت دیدار دو جانبه در چین نیز در حال برنامه ریزی است که خود می تواند کمک جدی در تسهیل مراودات داشته باشد.

ریس دامپزشکی اکراین نیز در دیدار جداگانه با دکتر رفیعی پور ضمن تبریک انتخاب وی به عنوان دبیرکل منطقه آسیا و اقیانوسیه بر اهمیت کشورمان در منطقه تاکید کرد.

وی در ادامه خواستار امضای تفاهم نامه دو جانبه شد.

رئیس سازمان دامپزشکی ایران نیز گفت: عملا ما مجوزهای لازم برای تسهیل مراودات تجاری با اکراین را دادیم و امیدواریم در آینده نزدیک تفاهم نامه نیز نهایی و امضا شود.

دیدار هیات های دامپزشکی ایران و اردن، سوریه و فلسطین

هیات های دامپزشکی 4 کشور ایران اردن سوریه و فلسطین با هم دیدار کردند.

در این دیدار روسای دامپزشکی سوریه، فلسطین و اردن از انتخاب رئیس دامپزشکی ایران به عنوان دبیرکل منطقه آسیا اقیانوسیه و خاور دور سازمان بهداشت جهانی دام اظهار خرسندی کرده و به دکتر رفیعی تبریک گفتند.

دکتر رفیعی پور نیز ضمن اظهار حوشحالی از حضور نماینده فلسطین در سازمان بهداشت جهانی دام موقعیت جدید کسب شده ایران در OIE را مرهون لطف خدا و محبت های کشورهای دوست همسایه و مسلمان دانست.

وی گفت: ایران تمام تلاش خود را برای وحدت رویه در منطقه و استفاده از همه ظرفیت های کشورهای مسلمان و همسایه بکار خواهد بست.

در این دیدار دکتر رفیعی پور به صورت ویژه از دامپزشکی فلسطین برای بازدید در ایران دعوت به عمل اورد.

تعداد مشاهده خبر200 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal