ایران به عنوان دبیرکل منطقه آسیا و اقیانوسیه سازمان بهداشت جهانی دام OIE انتخاب شد
1398/03/10

دکتر علیرضا رفیعی پور ریس سازمان دامپزشکی کشور به سمت دبیرکل منطقه آسیا و اقیانوسیه سازمان بهداشت جهانی دام OIE انتخاب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی، بر اساس گزارشات منتشر شده OIE در انتخابات برگزار شده در روز جمعه 31 می 2019 در صحن علنی مجمع عمومی سازمان بهداشت جهانی نتایج حاصله در انتخابات مناطق به رای مجمع عمومی گذاشته شد.

مجمع عمومی سازمان بهداشت جهانی  عضویت ایران را در هیات رئیسه منطقه آسیا و اقیانوسیه مورد تصویب قرار داد.

در این انتخابات، مجمع عمومی سازمان بهداشت جهانی با 92 رای موافق و 16 رای مخالف یا ممتنع دکتر علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی ایران را به عنوان دبیر کل منطقه اسیا و اقیانوسیه و خاور دور سازمان بهداشت جهانی دام انتخاب کرد.

دفتر مرکزی منطقه آسیا اقیانوسیه و خاور دور در شهر توکیو ژاپن می باشد. اداره این دفتر و مدیریت اجرایی منطقه آسیا و اقیانوسیه و خاور دور سازمان بهداشت جهانی دام بر عهده رئیس سازمان دامپزشکی ایران به عنوان دبیر کل منطقه ای OIE قرار گرفت.

پیام تبریک مدیرکل سازمان بهداشت جهانی دام

دکتر مونیکا الیوا مدیرکل سازمان بهداشت جهانی دام و معاونین وی با حضور در محل اسقرار هیئت دامپزشکی ایران در مجمع عمومی سازمان بهداشت جهانی دام انتخاب دکتر علیرضا رفیعی پور را به سمت دبیرکل منطقه ای OIE تبریک گفتند.

مدیرکل OIE در این دیدار ضمن برشمردن ظرفیت های کشور ایران اظهار امیدواری کرد که با مدیریت ایران در منطقه آسیا شاهد توسعه روز افزون در کنترل و ریشه کنی بیماری ها و اجرای برنامه راهبردی OIE در منطقه باشیم.

دکتر رفیعی پور نیز ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در طول 2 سال گذشته و اقدامات بین المللی ایران گفت: کشورمان خیلی زودتر از این زمان مستحق دارا بودن پستهای بین المللی در حوزه دامپزشکی بوده است.

وی با اشاره به اینکه در سالیان دور مرحوم دکتر رفیعی از ایران ریس مجمع عمومی سازمان OIE بود، اظهار امیدواری کرد که ایران بتواند نقش و مسولیت برعهده گرفته را به بهترین نحو انجام دهد.

تعداد مشاهده خبر92 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal