پیش بینی خرید تصمینی 600 هزار تن گندم مازاد بر نیاز زراعین آذربایجان غربی
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت : بر اساس برآوردهای انجام شده 600 هزار تن گندم مازاد بر نیاز زراعین استان به صورت تضمینی توسط مراکز خرید دولتی در سال زراعی جاری در شرایط مطلوب خریداری می شود.
1398/03/08

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، رسول جلیلی در جلسه هماهنگی خرید تضمینی گندم مازاد برنیاز زراعین استان در سال زراعی جاری اظهار کرد: خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان توسط مراکز خرید دولتی بر اساس اطلاعات ثبت اطلاعات کشت و تولید بهره برداران در سامانه جامع پهنه بندی و مدیریت داده های کشاورزی بر اساس دستورالعمل اعلامی مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی انجام خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه 30 نفر ناظر برداشت ‌جهت کنترل ریزش محصول در مزارع حاضر خواهند شد، گفت : تعداد 985 کمباین بومی ، 170 کمباین مهاجر و 2830 دستگاه دروگر اماده به کار جهت برداشت به موقع مزارع گندم از هم اکنون برنامه ریزی شده است .

جلیلی بیان کرد:  64 مرکز خرید دولتی استاندارد برای خربد تضمینی گندم در استان وجود دارد که امکان افزایش این مراکز تا اغاز فصل خرید وجود دارد، افزود: مراکز خرید باید دارای باسکول استاندارد متصل به رایانه و دوربین دید در شب و ارتباط اینترنتی مناسب و محوطه مجهز به کف اسفالت با درب ورودی و خروجی قابل کنترل ، انبار مسقف و همچنین ظرفیت انبارداری متناسب با حجم برآوردی خرید مرکز باشند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت : با توجه به بارندگی های اخیری که در سال زراعی جاری داشتیم، پیش بینی می‌شود از 375 هزار هکتار از مزارع زیر کشت محصول گندم در استان، بیش از 750 هزار تن گندم برداشت شود.

وی افزود: بر اساس مصوبه هیئت دولت، قیمت خرید تضمینی هر کیلو گرم گندم برای سال جاری 17 هزار ریال تعیین و ابلاغ شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه ابراز کرد: در سال زراعی جاری 375 هزار و 395 هکتار از اراضی زراعی استان زیر کشت محصول گندم و 37 هزار و 130 هکتار زیر کشت جو رفته است که در حال حاضر از سطح سبز بسیار مطلوبی برخوردار هستند .

اکبر کرامتی بر لزوم ساماندهی و نظارت دقیق برمراکز خرید گندم به جهت جلوگیری از قاچاق محصول به جهت هم مرزی با سه کشور خارجی و جلوگیری از به مصرف رساندن آن برای دامها تاکید کرد.

تعداد مشاهده خبر24 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal