ایران و عراق برای حل مشکلات دامپزشکی تفاهم نامه همکاری امضا می کنند
1398/03/07

هیات های دامپزشکی ایران و عراق امروز سه شنبه در حاشیه اجلاس سازمان بهداشت جهانی دام oie با هم دیدار کردند. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، در این دیدار موضوع های مورد علاقه دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکتر علیرضا رفیعی پور ، رییس سازمان دامپزشکی ایران ضمن برشمردن توانمندیهای ایران در بهداشت دام دامپزشکی و تجارت فراورده های دامی به موضوع موفقیت چشمگیر ایران در کنترل بیماری آنفلوانزای طیور اشاره کرد.

وی گفت: ایران بر اساس اصل شفاف سازی، گزارش منظم به oie داده و هم اکنون نیز پاک بودن ایران از آنفلوانزا را به oie اعلام کرد.

در این دیدار دو طرف بر داشتن گواهی های مشترک بهداشتی برای محصولات طیور گوشت دام زنده فراورده های لبنی و ماهی و تخم مرغ تاکید کردند. ضمنا دو طرف توافق کردند برای حل مشکلات موجود تفاهم نامه ای فی مابین در آینده نزدیک امضا شود. همچنین مقرر شد هیات هایی از دو طرف در طول هفته های آتی از دو کشور بازدید کنند.

توسعه همکاری های ایران، هند،  ترکیه و بنگلادش برای تجارت گوشت، دارو و واکسن

امروز در حاشیه اجلاس جهانی سازمان بهداشت جهانی دام، هیات دامپزشکی ایران دیدارهای جداگانه ای با هیاتهای دامپزشکی کشورهای هند، ترکیه و بنگلادش داشت.

در دیدار هیات های دامپزشکی ایران و ترکیه همکاری های فناوری در زمینه واکسن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این دیدار ایران خواستار اجرایی شدن کامل اسناد بهداشتی امضا شده بین دو طرف شد و طرف ترک نیز بر پیگیری موضوع و حل موانع موجود تاکید کرد.

 در دیدار هیات های دامپزشکی ایران، هند و بنگلادش توسعه روابط و همکاریهای دامپزشکی به ویژه در موضوع تجارت گوشت، دارو و واکسن تاکید گردید.
تعداد مشاهده خبر102 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal