خرید غلات در استان قزوین طی 10 روز آینده آغاز خواهد شد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: خرید تضمینی غلات از کشاورزان استان طی 10 روز آینده آغاز خواهد شد.
1398/03/07
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، مهندس فاطمه خمسه در جلسه کارگروه هماهنگی خرید تضمینی محصولات کشاورزی که با حضور منوچهر حبیبی معاون سیاسی و امنیتی استانداری  و اعضای ستاد در دفتر حوزه استاندار برگزار شد با بیان این مطلب افزود : خرید غلات همزمان با خرید تضمینی جو از کشاورزان استان آغاز می  شود.

وی پیش‌بینی کرد: در سال زراعی جار ی 327 هزار تن  گندم در استان تولید شود  که از این میزان  بایستی 300 هزار تن به صورت تضمینی خریداری شود  که 50 درصد نسبت به سال قبل افزایش خرید خواهیم داشت .

خمسه اظهار داشت : در سال زراعی گذشته 98 هرار هکتار گندم دیم و 47 هزار هکتار گندم آبی در اراضی کشاورزی استان کشت شده  که کشت گندم دیم در اراضی کشاورزی نسبت به سال گذشته  10 درصد  رشد داشته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در ادامه گفت: برای اولین بار، وزارت جهادکشاورزی از استان قزوین 300 هزار تن گندم برای خرید  درخواست کرده که امیدواریم کشاورزان درشهرستان ها گندم را تحویل مراکز خرید دهند.

خمسه تصریح کرد:  همچنین  در سال  زراعی جاری   31 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیر کشت محصول جو رفته  که پیش بینی می شود  110  هزار تن  محصول در استان تولید شود .

این مقام مسئول به اهمیت کشت دانه های روغنی و کلزا اشاره کرد و گفت :  دربحث کلز ا با توجه سیاست دولت 7500 هکتاردر اراضی کشاورزی استان کشت شده که پیش بیی تولید 16 هزار تن  محصول کلزا  را داریم .

وی خاطرنشان کرد : امسال  21 مرکز برای خرید تضمینی گندم در استان پیش بینی شده و ناظرین نیز اموزش های لازم در این زمینه فرا گرفته اند  .

خمسه اضافه کرد :  ساعت خرید محصول  از کشاورزان از   8 صبح تا  8 غروب  انجام می شود .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با بیان اینکه ؛  در زمینه تولید کیفیت محصول جز 5 استان برتر کشور هستم گفت : مبارزه با سن در 21 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان انجام شده و پیش بینی می شود : عملیات مبارزه تا سطح 80 هزار هکتار اجرا شود .

خمسه اضافه کرد : اطلاع رسانی برای تحوبل بموقع گندم به مراکز خرید انجام و به کشاورزان ابلاغ شده تا گندم خود را فقط به مراکز خرید تحویل دهند و از فروش گندم به افراد سود جو خود داری کنند .

وی تاکید کرد : گندم یک محصول استراتژیک و اساسی است که بایستی در خرید تضمینی آن نهایت دقت لازم صورت گیرد و امسال تلاش مضاعفی باید انجام  تا با توجه به شرایط مساعد ؛ خرید خوبی انجام شود.

خمسه یادآور شد : پیشنهاد می شود کمیته خرید شهرستانی گندم  با ریاست فرماندار در شهرستان ها فعال شوند.

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal