ضرورت کشت چغندر قند به عنوان یکی از نیازهای اساسی جامعه
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس بر ضرورت کشت چغندر قند و تامین شکر به عنوان یکی از نیازهای اساسی جامعه تاکید کرد و گفت: این مهم رسالتی برعهده ماست.
1398/03/07

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان فارس، محمدمهدی قاسمی افزود:‌ برخی گیاهان نظیر چغندرقند در تناوب با گندم و جو با توجه به غنی‌سازی خاک، در از بین بردن آفات و بیماری‌ها بسیار مفید هستند.

وی در ادامه  به کشاورزان به خصوص کسانی که در سالیان متمادی چغندرکار بوده‌اند، توصیه کرد: چغندر را از الگوی کشت خود حذف نکنند چرا که چغندر تناوب بسیار خوبی برای سایر محصولاتی است که در مناطق مختلف کشت می‌شود.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: خوشبختانه کارخانجات قند استان امسال همکاری خوبی را دارند و در جلسات صنف کشاورزی و مسئولین استان با کارخانجات قند خوشبختانه مسائل این کارخانجات برطرف شده و شاهد همکاری بیشتری خواهیم بود.

وی در ادامه بیان داشت: قیمت چغندرقند مناسب است و با توجه به پتانسیل تولیدی که در چغندرقند وجود دارد به نظر می‌رسد کشت مقرون به صرفه و سودآوری است لذا توصیه می‌‌شود کشاورزان در مناطق مستعد نسبت به کشت چغندر قند بهاره و پاییزه اقدام کنند.
تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal