بازدید معاون وزیر در سازمان تحقیقات کشاورزی از پروژه بهینه‌سازی کارنده‌های مکانیکی کلزا
1398/03/05

معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات،‌‌ آموزش و ترویج کشاورزی، از پروژه بهینه‌سازی کارنده‌های مکانیکی کلزا در موسسه تحقیقات فنی مهندسی کشاورزی بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات فنی مهندسی کشاورزی، دکتر کاظم خاوازی در این بازدید، بر ضرورت انعکاس نتایج این پروژه به نحو مطلوب تاکید کرد.

وی ابراز امیدواری کرد ماحصل پژوهش انجام شده بتواند در خدمت معاونت زراعت در تحقق اهداف تعریف شده در کاشت کلزا در کشور مورد استفاده قرار گیرد.

در این بازدید دکتر عباسی رئیس موسسه تحقیقات فنی مهندسی کشاورزی، پیرامون مسائل فنی ماشین‌های کاشت کلزا و معایب این نوع ماشین‌ها در مصرف زیاد بذر و ضرورت بهینه‌سازی آن به منظور کاشت یکنواخت مزارع کلزا توضیحاتی ارائه کرد.

در ادامه دکتر ایوانی مجری پروژه بهینه‌سازی کارنده‌های مکانیکی کلزا، در مورد اهمیت و ابعاد این طرح مطالبی بیان داشت.

شایان ذکر است؛ پروژه مذکور که با سفارش دفتر دانه‌های روغنی معاونت زراعت و حمایت سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی در قالب پروژه‌های جریان‌ساز به اجرا درآمده است، منجر به طراحی، ساخت و تولید مناسب ترین قطعات اختیاری، قابل نصب روی ماشین‌های کاشت غلات برای کاشت مطلوب و یکنواخت بذر کلزا شده است. همچنین امکان کاهش مصرف بذر کلزا با قطعات اصلاح شده نیز میسر شده است. این قطعات هم اکنون توسط برخی تولیدکنندگان داخلی به تولید انبوه رسیده است.

گفتنی است‎‌؛‌ در این بازدید دکتر رسول زارع معاون پژوهش و فناوری، دکتر مویدی معاون آموزش و ترویج سازمان و جمعی از مدیران و اعضای هیات علمی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر نیز حضور داشتند.

 

تعداد مشاهده خبر71 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal