ملخ های دهستان اختراباد بومی هستند وجای نگرانی نیست
مدیرجهاد کشاورزی ملارد از بازدید میدانی ، شناسایی وبرنامه ریزی برای مبارزه شیمایی باکانون ملخ در دهستان اخترآباد خبرداد.
1398/03/05

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، صارمی با اشاره به بازدید میدانی، شناسایی و برنامه‌ریزی برای مبارزه شیمایی باکانون ملخ در دهستان اخترآباد، گفت: یک کانون ملخ با پوره 1و 2 که عمومی و بومی منطقه هستند، در روستای چهارباغ شناسایی شده و باهماهنگی بخشداری صفادشت، حفظ نباتات، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان وکشاورزان منطقه مبارزه شیمیایی درحال انجام است.

وی ادامه داد: این آفت در دامنه کوه و سطوح شن زار، زاد و ولد کرده واز سبزینه مراتع استفاده می کند و چنانچه به مرحله پوره 4 برسد، احتمال حمله به اراضی کشاورزی دور از انتظار نیست.

صارمی عدم زمستان گذرانی مناسب ،تغییرات شدید اقلیمی وبرهم خوردن اکوسیستم طبیعی واز بین رفتن دشمنان طبیعی افات را علت پدیدار شدن این آفت دانست و گفت: منطقه کاملا تحت مدیریت و کنترل عوامل نظارتی وکلینیک های گیاهپزشکی جهادکشاورزی قرار گرفته و با اطمینان به شهروندان اعلام می کنیم این وضعیت کاملا طبیعی است و جای هیچ نگرانی نیست.

تعداد مشاهده خبر20 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal