انعقاد تفاهم‌نامه سه‌جانبه برای تولید محصول گواهی شده در استان تهران
مشاور رئیس سازمان و رئیس گروه محیط زیست و سلامت غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران اظهار داشت: در راستای اجرای مفاد دستورالعمل صدور پروانه کاربرد نشان حد مجازآلاینده ها به صورت سه جانبه بین سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، اداره کل استاندارد استان تهران و سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان تهران تفاهم نامه ای منعقد شده است.
1398/03/05

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، اولین جلسه کارگروه تولید محصولات گواهی شده با هدف برنامه ریزی و هماهنگی جهت تولید محصولات کشاورزی گواهی شده در سطح استان، در دفتر معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان برگزار شد.

وی با بیان اینکه این طرح در اردیبهشت ماه سال جاری در کشور کلید خورد، افزود: تولید محصولات گواهی شده  در راستای سلامت غذا و جامعه صورت می پذیرد و حدود 480 عنوان از محصولات خام کشاورزی شامل این طرح خواهند شد.

به گفته این مقام مسئول، محصول گواهی‌شده محصولی است که در آن باقیمانده سموم، آفت‌کش‌ها و عناصر سنگین و آلاینده از حد مجاز پایین‌تر است و از نظر تغذیه‌ای به اندازه کافی حاوی عناصر غذایی برای سلامت انسان و دام است.

عظیمی در خصوص اقدامات صورت پذیرفته گفت: تهیه دستورالعمل صدور، تجدید، تعلیق، رفع تعلیق و ابطال پروانه کاربرد نشان حد مجازآلاینده ها، ایجاد سامانه دریافت نشان حدمجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی (که تولید کنندگان بخش کشاورزی با ثبت نام در این سامانه مراحل اخذ پروانه کاربرد نشان حد مجازآلاینده ها را انجام می دهند.) و تربیت 15 نفر مدیر  کنترل کیفیت محصولات گواهی شده کشاورزی از بین فارغ التحصیلان بخش کشاورزی  در سطح استان از جمله این اقدامات است.

وی ادامه داد: برگزاری دوره های آموزشی ویژه توانمند سازی مدیران کنترل کیفی استان، برنامه ریزی جهت ایجاد 10 پایلوت تولید محصول گواهی شده منجر به دریافت نشان حدمجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی، برنامه ریزی اجرای 32 مورد دوره آموزشی کوتاه مدت در زمینه تولید محصولات گواهی شده از دیگر فعالیت ها در این زمینه است.

عظیمی خاطرنشان کرد: هم چنین در راستای اجرایی نمودن مفاد دستورالعمل صدور پروانه کاربرد نشان حد مجازآلاینده ها به صورت سه جانبه بین سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، اداره کل استاندارد استان تهران و سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان تهران تفاهم نامه ای منعقد شده است.

تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal