مبارزه با پوره سن در مزارع گندم و جو استان سمنان آغاز شد
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بر ضرورت حفظ مزارع از گزند عوامل خسارتزا تأکید کرد و گفت: مبارزه با پوره سن در مزارع گندم و جو این استان آغاز شده است.
1398/03/04
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، عباس مشیریان اظهار داشت: مبارزه با سن مادری از ابتدای فروردین‌ماه در استان سمنان آغازشده و در حال حاضر نیز مبارزه به پوره در حال انجام است.
وی به اقدامات انجام‌شده درزمینهٔ مبارزه با آفت سن اشاره و بیان کرد: از ابتدای زمان مبارزه تاکنون در سطح 4 هزار و 585 هکتار از اراضی گندم و جو استان سمنان با سن مادری و پوره مبارزه شده است.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه عمده مبارزه با آفت سن در شهرستان‌های گرمسار و آرادان بوده است گفت: در شهرستان گرمسار در سطح 2 هزار و 720 هکتار، آرادان یک هزار و 660 هکتار، سمنان 140 هکتار و سرخه نیز 65 هکتار مبارزه با سن مادری و پوره انجام‌شده است.
مشیریان با بیان اینکه مبارزه با پوره سن از اواخر اردیبهشت‌ماه آغازشده است گفت: مبارزه با این آفت در سمنان از 26 اردیبهشت‌ماه و در گرمسار و آرادان از 27 اردیبهشت‌ماه آغاز شده است.
وی کل سطح مبارزه با پوره را 235 هکتار عنوان کرد و گفت: آرادان با 100 هکتار بیشترین سطح مبارزه با پوره سن را داشته و در شهرستان‌های گرمسار و سمنان نیز به ترتیب 80 هکتار و 35 هکتار مبارزه با پوره سن انجام‌شده است.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان افزود: همچنین مبارزه با پوره سن در سطح 170 هکتار از اراضی گندم و 65 هکتار از اراضی جو انجام‌ شده است.
مشیریان با بیان این که سطح مبارزه با سن مادری بیش از سطح مبارزه با پوره سن بوده است افزود: مبارزه با سن مادری یک ماه قبل از پوره سن آغازشده و درمجموع سطح کل مبارزه با سن مادری 4 هزار و 350 هکتار بوده که گرمسار با 2 هزار و 640 هکتار بیشترین سطح مبارزه را داشته است.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: در مجموع در سطح 2 هزار و 840 هکتار از اراضی گندم و یک هزار و 510 هکتار از اراضی زیر کشت جو در استان سمنان مبارزه با سن مادری انجام‌ شده است.
تعداد مشاهده خبر10 بار
تصاویر مرتبط

  • پوره سن_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal