برگزاری نشست علمی تقویت نقش توافق‌نامه‌های تجارت ترجیحی در تجارت منصفانه و فراگیر
نشست علمی ارائه دستاوردهای حاصل از شرکت در دوره‌های بین‌المللی با عنوان تقویت نقش توافق‌نامه‌های تجارت ترجیحی در تجارت منصفانه و فراگیر در موسسه پژوهش‌های کشاورزی برگزار شد.
1398/03/04

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی موسسه پژوهش‌های برنامه‌ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی، نشست علمی «تقویت نقش موافقت‌نامه‏‌های تجارت ترجیحی در تجارت منصفانه و فراگیر» با ارایه سرکار خانم فرزانه نجفیان از پژوهشگران موسسه در تاریخ 1398/2/24 در ساعت 9 صبح در محل موسسه پژوهش‌‏های برنامه‌‏ ریزی با حضور جمعی از مدیران و پژوهشگران موسسه و کارشناسان و پژوهشگران سایر واحدهای وزارت جهادکشاورزی از جمله دفتر صنایع تبدیلی و تکمیلی وزارت متبوع برگزار شد.

نشست مذکور چکیده و نتایج حاصل از مطالب ارایه شده در دوره‌های آموزشی با همین عنوان بود که در مرداد ماه سال 1396 توسط نمایندگان کمیسیون اقتصادی و اجتماعی آسیا و اقیانوسیه (ESCAP) و با همکاری سازمان توسعه تجارت ایران در تهران برگزار شده بود.

از جمله محورهای اصلی نشست برگزار شده، نحوه طراحی یک موافقت‏‌نامه تجارت ترجیحی جامع و الزامات آن بود. سپس اصول مورد توجه برای آمادگی برای ورود به یک موافقت‏ نامه تجارت ترجیحی، نحوه انجام مذاکرات موافقت‏ نامه تجارت ترجیحی، میزان کسب و اعطای امتیاز و توصیه ‏های کاربردی در موارد عدم رعایت اصول موافقت‏نامه پس از اجرا آموزش داده شد. در انتهای نشست، حضار نظرات ارزشمند خویش را مطرح کرده و پاسخ‌های لازم توسط سخنران ارایه شد.

تعداد مشاهده خبر127 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal