اطلاعیه ممنوعیت انباشت سیب صنعتی در کنار جاده های آذربایجان غربی
روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با صدور اطلاعیه ای از ممنوعیت انباشت سیب صنعتی و میوه های فصلی در حریم قانونی جاده ها و معابر عمومی استان در سال جاری خبر داد.
1398/03/04

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ،در متن این اطلاعیه آمده است :

بدینوسیله به اطلاع باغداران و بهره برداران بخش کشاورزی استان می رساند به منظور رعایت موارد بهداشتی در محل های جمع آوری سیب زیر درختی و سایر محصولات باغی و زراعی تامین سلامت شهروندان و حفظ دسترنج باغداران استان ، مقرر شده است با همکاری دستگاههای اجرایی ذیربط از جمله دانشگاه علوم پزشکی ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و  نیروی انتظامی موضوع جمع آوری سیب زیر درختی در مسیر جاده ها و انتقال به کارخانجات صنایع تبدیلی ساماندهی شود.

لذا رعایت موارد ذیل از سوی فعالین حقیقی و حقوقی در این زمینه الزامی است: 

1) هرگونه جمع آوری سیب زیر درختی وسایر میوه جات فصلی در حریم قانونی جاده ها و بصورت غیر بهداشتی تخلف محسوب گردیده ودر صورت مشاهده با متخلفین برخورد قانونی بعمل خواهد آمد .

2 )کارخانجات صنایع تبدیلی از خرید و  تحویل محصولات از فعالین حقیقی و حقوقی فاقد مجوز خودداری خواهند نمود.

3) تمهیدات لازم به منظور صدور مجوز فعالیت و تغییر کاربری در مکان های واجد شرایط فراهم گردیده و متقاضیان حقیقی و حقوقی می توانند جهت اخذ مجوز فعالیت تا 15 خرداد ماه سال 1398 به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ها مراجعه نمایند.

4) با توجه به اهمیت موضوع ، پیگیری های مستمر و جدی از سوی دستگاههای ذیربط بصورت روزانه جهت جلوگیری از دپوی سیب زیر درختی در مسیر جاده ها بعمل خواهد آمد لذا کلیه عاملین و فعالان این بخش ملزم به رعایت موارد فوق الذکر هستند.

تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal