تولید روزانه 350 کیلو قارچ در کارخانه قارچ اسفراین
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از تولید روزانه 350 کیلوگرم قارچ در کارخانه قارچ اسفراین خبر داد.
1398/02/31

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی، مهندس تاج‌آبادی در بازدید از کارخانه تولید قارچ اسفراین گفت: این واحد صنعتی در حال حاضر با 50 درصد ظرفیت تولید، روزانه 350 کیلوگرم قارچ خوراکی تولید و عرضه بازار می‌کند و به زودی تمامی سالن‌های آن به چرخه تولید وارد خواهد شد که در اینصورت سالانه بیش از  210 تن قارچ توسط این واحد در اسفراین تولید خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی اسفراین نیز گفت: این کارخانه یکی از سه کارخانه بزرگ استان است که با تسهیلات صندوق توسعه ملی احداث شده و از اعتبارات سفر مقام معظم رهبری (مدظله) و ارتقای شاخص های97 جهت تکمیل و بهره برداری از آن استفاده شده است.

وی خاطر نشان کرد؛ با راه اندازی این کارخانه، برای 20نفر بصورت مستقیم و 10نفر بصورت غیر مستقیم اشتغالزایی شده است.

مهندس شریکیان نیز ضمن بازدید از سالن های تولید قارچ واحد صنعتی شهرستان اسفراین گفت: با وجود اینکه قارچ یک ماده غذایی سالم و فاقد هرگونه چربی و کلسترول و سرشار از ویتامین و فیبر است اما استفاده آن در سبد غذایی مردم ایران و استان ما یک چهارم سرانه دنیاست.

وی با اشاره به حمایتهای جهاد کشاورزی استان از طریق پرداخت تسهیلات صندوق توسعه ملی به متقاضیان گفت: این واحد صنعتی با ظرفیت 210تن تولید سالانه قارچ،یکی از بزرگترین کارخانه های قارچ استان است که علاوه بر تامین نیاز شهرستان،این محصول به سایر شهرستانهای استان  ،رضوی و تهران نیز توزیع می گردد.

 

تعداد مشاهده خبر3 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal