تحقق سیاست راهبردی وزارت جهادکشاورزی در افزایش سطح زیر کشت کلزا در خراسان شمالی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان شمالی گفت:‌ با توجه به سیاست‌های راهبردی وزارت جهادکشاورزی در افزایش سطح زیر کشت کلزا، یکی از مناطق بسیار مستعد جهت کشت کلزا در استان خراسان شمالی منطقه مانه و سملقان است.
1398/02/31

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی دکتر عبداله یوسفی در بازدید از مزارع کلزا در شهرستان مانه و سملقان،‌ دکتر عبداله یوسفی افزود: با رغبتی که کشاورزان این شهرستان  به کشت این محصول استراتژیک دارند امیدواریم شاهد افزایش سطح زیر کشت در سال های آینده و همچنین افزایش درآمد اقتصادی در فصل برداشت سال جاری باشیم .

وی بیان داشت: شرایط آب و هوایی، سرمازدگی کمتر و همچنین کمتر بودن محدودیت تاریخ کشت کلزا از مهمترین عوامل در افزایش سطح زیر کشت این محصول در این منطقه می باشد .

در ادامه دکتر یوسفی و هیات  همراه از مزارع pvs طرح انتخاب مشارکت ارقام در گندم و جو نسبت به ارقام شاهد و محلی و همچنین  از نحوه محلول پاشی و سم پاشی موضعی توسط پهپاد مزارع کلزا بازدید کردند.

یوسفی طی  بازدید خود از طرح ایران ایکاردا در روستای بدرانلو از توابع شهرستان بجنورد اذعان کرد: طرح ایکاردا طرحی است که در سطح کشور از ارقام اصلاح شده در سطح دیمزارها جهت تولید علوفه و توصیه ارقام اصلاح شده با استفاده از روش های صحیح خاک ورزی به منظور باز گرداندن ماده آلی و سبز به خاک نسبت به ارقام های متفاوت در سطح 170 تا 180 هکتار از اراضی استان خراسان شمالی در حال انجام است که یکی از نتایج این طرح افزایش امنیت غذایی و کشت متناوب تولید پایه های علوفه ای و افزایش ماده سبز خاک در دراز مدت است.

تعداد مشاهده خبر11 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal