73 هزار و 500 هکتار از مزارع و باغات آذربایجان شرقی به سیستم آبیاری نوین مجهز هستند
1398/02/30

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: در مجموع 73 هزار و 500 هکتار از مزارع و باغات استان آذربایجان شرقی مجهز به سیستم‌های نوین آبیاری هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، مهندس اکبر فتحی در گفتگوی خبری با واحد خبر و اطلاعات صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی شبکه سهند، ضمن بیان این مطلب افزود: مجموع مساحتی که از مزارع و باغات استان را می توان به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز نمود، 200 هزار هکتار است یعنی در واقع 35 درصد مزارع و باغات ما به این سیستم مجهز شده اند و پتانسیل آبی استان بیش از این می‌باشد.

وی در خصوص کمک‌های فنی و اعتباری بلاعوض سیستم های نوین آبیاری نیز گفت: برای آبیاری قطره ای 13 میلیون تومان به ازاء هر هکتار، آبیاری بارانی 8 میلیون و 400 هزار تومان برای هر هکتار و برای آبیاری کم فشار 5 میلیون و 800 هزار تومان به ازاء هر هکتار یارانه دولتی پرداخت می‌شود.

مهندس فتحی با اشاره به محدودیت منابع آبی در سطح کشور و استان ادامه داد: کشاورزان با توجه به وضعیت منابع ابی استان باید اراضی خود را به سیستم آبیاری تحت فشار تجهیز کرده و از مزایای آن بهره ببرند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد: کشاورزان عزیز علاوه بر استفاده از پشتیبانی‌های مالی که سازمان جهادکشاورزی استان انجام می‌دهد در صورت یکپارچه کردن اراضی خود می توانند 100 درصد هزینه‌های اجرایی آبیاری تحت فشار را از اعتبارات دولتی دریافت کنند.

تعداد مشاهده خبر179 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal