افزایش درآمد عشایر مازندران با ایجاد 3 اقامتگاه بومگردی
رئیس امور عشایر استان مازندران گفت: در سه منطقه عشایری استان سه اقامتگاه بومگردی راه اندازی شده است که استقبال خیلی خوبی از این اقامتگاه ها می شود و موجب افزایش درآمد عشایر شده است.
1398/02/30

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، صمد کاظمی در گفتگویی با روابط عمومی سازمان با بیان این مطلب اظهار داشت: این اقامتگاه ها در مناطق عشایری رامسر، آمل و اخیرا نیز یک واحد بومگردی در منطقه عشایری "تلوباغ" ساری راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه در زمینه کشت گیاهان دارویی در مازندران قدم های بسیار خوبی برداشته شده، افزود: در منطقه "ورسک" سوادکوه حدود 200 هکتار طرح مرتعداری اجرا شده و قرار است کشت گیاهان دارویی در آن انجام شود.

کاظمی ادامه داد: در حال حاضر در دو مرتع هر کدام به میزان 2 هکتار کشت گیاهان دارویی انجام شده که عشایر استان تجربه بسیار خوبی کسب کرده اند.

رئیس امور عشایر استان مازندران گفت: از محل بند ب ماده 52 برنامه توسعه، برای زنجیره تولید حدود 25 میلیارد تومان اعتبار جذب کرده ایم که در این حوزه مقام اول را در سطح کشور به دست آورده ایم.

وی ادامه داد: از محل اعتبارات تبصره 10 و 12 مدیرت بحران نیز اعتبارات خوبی داشته ایم که تا کنون حدود یک میلیارد و 650 میلیون تومان از این محل جذب شده است.

کاظمی ابراز داشت: در سال 97 از محل تملک دارایی ها حدود 600 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافت که 50 درصد آن تخصیص پیدا کرد که با این اعتبارات در مرمت ایلراه های عشایر گام های خوبی برداشته شد.

رئیس امور عشایر استان مازندران با بیان اینکه سال گذشته هوا خیلی خشک و گرم بود، گفت: در سال 97 در بحث انتقال آب و آبرسانی سیار خدمات خوبی به عشایر استان ارائه دادیم و در اکثر مناطق عشایری آبرسانی با لوله کشی انجام شد.

وی ادامه داد: در بحث انرژی خورشیدی هم گام های بسیار خوبی برداشته شده است و حدود 290 پنل خورشیدی هم به صورت رایگان و هم به صورت نرخ تعادلی بین عشایر استان توزیع کردیم.

کاظمی اضافه کرد: با اداره کل برق منطقه ای استان توافقنامه ای امضا کرده ایم که بر اساس آن از سال 98 به مدت 5 سال تمامی مناطق عشایری که فاقد برق هستند از انرژی خورشیدی بهره مند شوند.

تعداد مشاهده خبر47 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal