یکی از اهداف مهم جهاد کشاورزی کشت و توسعه کلزا در سطح شهرستان است
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان بر لزوم کشت و توسعه کلزا در سطح شهرستان تاکید کرد.
1398/02/26
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان سمنان،‌ محسن طباطبائیان در بازدیدی که با حضور بهره برداران پیشرو و کارشناسان از مزارع منطقه آستان قدس این شهرستان صورت گرفت گفت: کشت کلزا با هدف پایداری در تولید محصولات استراتژیک از قبیل گندم در تناوب کشت با این محصول ضروری است.
وی افزود: کشت دانه‌های روغنی از قبیل کلزا به عنوان گیاه تناوبی با گندم باعث تقویت خاک،کاهش آفات و بیماریها،استفاده بهینه از آب و در نهایت باعث افزایش تولید در محصول گندم می‌گردد.
طباطبائیان در ادامه اظهار داشت:کشت مداوم گندم در اراضی زراعی سبب کاهش توان رویشی اراضی و افت قابل توجه میزان تولید گندم شده که به منظور جلوگیری از این روند می توان کشت جایگزین  مناسبی چون کلزا را در نظر داشت.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان با اشاره به ترکیبات موجود در این گیاه افزود:کلزا حاوی ترکیبات مناسبی از اسید های چرب غیر اشباع و درصد پائینی از اسیدهای چرب اشباع جزء باکیفیت‌ترین روغن‌های خوراکی محسوب می شود.
در سال زراعی جاری 24 هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت محصول کلزا قرار داشته که نسبت به سال قبل 13 هکتار افزایش سطح داشته است.
تعداد مشاهده خبر32 بار
تصاویر مرتبط

  • توسعه کلزا_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal