اکثر محموله های چوب مجوزهای قانونی را دارند/ نباید نیاز صنایع چوب نادیده گرفته شود
استاندار آذربایجان شرقی گفت: هر گردی گردو نیست و قرار نیست فکر کنیم هر محموله چوبی که حمل می شود، حامل درختان بریده شده جنگل های ارسباران است، هر چند ممکن است در میان آن ها تعدادی خاطی هم باشند.
1398/02/26

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی،‌ دکتر محمدرضا پورمحمدی در نخستین نشست مطبوعاتی خود با نمایندگان رسانه‌های آذربایجان شرقی در واکنش به قطع گسترده درختان در مناطق منختلف استان به ویژه منطقه قره‌داغ، گفت: این موضوع یکی از سوژه‌های داغ رسانه‌ها در ماه‌های اخیر بوده و باید از حساسیت مردم و رسانه ها نسبت به این امر تشکر کرد.

وی افزود: همه ما باید طرفدار جدی محیط زیست و توسعه پایدار باشیم. جنگل های ارسباران به عنوان یکی از بزرگترین مواهب الهی و جاذبه های طبیعی برای توسعه صنعت گردشگری محسوب می شود و نباید اجازه تخطی به حریم جنگل های ارسباران را داد.

استاندار آذربایجان شرقی در عین حال گفت: هر گردی گردو نیست و قرار نیست فکر کنیم هر محموله چوبی که حمل می شود، حامل درختان بریده شده جنگل های ارسباران است، هر چند ممکن است در میان آن ها تعدادی خاطی هم باشند.

پورمحمدی گفت: ما صنعتی به نام صنعت چوب و زراعتی به نام زارعت چوب داریم که خوراک صنعت چوب را تامین می کند و نباید این موضوع و نیاز صنایع چوب نادیده گرفته شود!

وی با بیان این که اکثر محموله‌های چوب مجوزهای قانونی را دارند، افزود: در هر حال اگر جایی را سراغ دارید که به طور غیرمجاز قطع درختان انجام گرفته به ما معرفی کنید تا برخوردهای لازم توسط مسئولان امر صورت بگیرد.

استاندار آذربایجان شرقی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر نارضایتی مردم از گرانی کالاهای اساسی و عدم نظارت و برخورد جدی با متخلفان، گفت: گرانی و گرانفروشی، دو مقوله جدا از هم هستند؛ طبیعتا با در نظر گرفتن مسائلی همچون افزایش دستمزدها و قیمت حامل های انرژی، افزایش قیمت تمام شده کالاها نیز اجتناب‌ناپذیر است، اما گران‌فروشی به هیچ عنوان قابل توجیه نیست.

وی افزود: بنده نیز به نوبه خود از گران‌فروشی و بی‌انصافی برخی افراد، گله‌مندم و در جلسات متعدد بر ضرورت برخورد جدی، شفاف و قانونی با سوءاستفاده کنندگان از وضعیت اقتصادی تاکید کرده‌ام.

پورمحمدی همچنین با بیان اینکه باید نظارت دستگاه های متولی بر وضعیت بازار استان افزایش یابد، گفت: عدم تناسب جرم و مجازات در این حوزه یکی از مهم‌ترین مشکلات است که باید در این زمینه تصمیمات لازم اتخاذ شود.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با بیان اینکه باید تحریم‌ها را به فرصتی برای حرکت در مسیر استقلال و خودکفایی تبدیل کنیم، افزود: در عین حال باید با غافلانی که در داخل، خواسته یا ناخواسته در زمین دشمن بازی کرده و درصدد افزایش نارضایتی‌های عمومی هستند نیز به شدت برخورد شود.

پورمحمدی تصریح کرد: از رسانه‌ها نیز انتظار دارم که وجدان‌های بیدار و منصف جامعه را در جهت کمک به مسئولان برای سامان‌بخشی به وضعیت اقتصادی همراه کنند و مردم نیز با گزارش‌های به‌موقع، دستگاه‌های نظارتی را در جریان تخلفات و سوءاستفاده‌ها قرار دهند.

تعداد مشاهده خبر101 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal