جامعه عشایری نقش جدی در پایداری و دفاع از کشور داشته اند.
استاندار قزوین گفت: توجه به معیشت و مشکلات عشایر و تهیه شناسنامه بهداشت برای این تولیدکنندگان سخت کوش از کارهای خوب دولت است.
1398/02/26
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین،  در جلسه شورای عشایری استان که  با حضور کرمعلی قندالی رئیس سازمان عشایر ایران، عبدالمحمد زاهدی استاندار، علی فرخزاد معاون عمرانی استانداری، فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی و مدیران دستگاه‌های اجرایی در استانداری قزوین برگزار شد.

عبدالمحمد زاهدی در این جلسه اظهار داشت: عشایر از گروه‌های سخت کوش، صبور و کم توقع ایران اسلامی هستند که همواره نقش مهمی در تولید، صیانت از فرهنگ و دفاع از کیان کشور بر عهده داشته‌اند.

وی اضافه کرد: ساختار حکومت کشور ما همواره طایفه‌ای بوده و عشایر بدون شک یکی از گروه‌های تأثیرگذار در بخش‌های اقتصادی و تولید کشاورزی بر عهده داشته‌اند و با کمترین توقع همواره کمک دولت هم بوده‌اند.

استاندار قزوین تصریح کرد: شاید برخی در عصر کنونی به این نوع زندگی با این همه سختی انتقاد داشته باشند و یا برایشان جای سوال باشد اما انسان‌ها بر اساس نیاز و فرهنگ و رویکرد خود به زندگی روشی را بر می‌گزینند که ارزشمند است و این تنوع به زیبایی فرهنگ ما هم کمک کرده است.

زاهدی توجه به معیشت و رفاه عشایر را مهم دانست و یادآور شد: رضاخان تلاش کرد این عشایر را از بین ببرد اما نتوانست و برخی تلاش کردند آنها را جامعه شهری استحاله کنند اما باز هم نشد اما نظام جمهوری اسلامی رسالت خود می‌داند به آنها کمک کند و حمایت لازم را از این تلاشگران انجام دهد.

زاهدی گفت: تهیه شناسنامه بهداشتی برای عشایر از کارهای خوب دولت است و می‌تواند به تضمین سلامت آنها کمک کند.

استاندار قزوین توجه به آموزش زنان عشایر، کمک به تأمین نهاده‌های کشاورزی برای افزایش تولید دام و گوشت قرمز را ضروری دانست و بر آن تاکید کرد.

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal