200 میلیارد تومان اعتبار برای حفظ زنجیره تولید عشایر اختصاص یافت
1398/02/25

رئیس سازمان امور عشایر ایران اعلام کرد: برای حفظ زنجیره تولید عشایر 200 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده است که برای استان‌ها سقف خاصی ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما،کرمعلی قندالی در جلسه شورای عشایر استان قزوین گفت: 100 میلیارد تومان نیز وام قرض الحسنه به تشکل‌ها اختصاص داده شده است تا حضور بهتری در بازار داشته باشند. 

قندالی تاکید کرد: تعهد بزرگی در قبال این قشر به عهده ماست و باید برای ارتقاء تولید و معیشت آنان تلاش کنیم.

وی اضافه کرد: تمام سامانه‌های عشایری با 10 درصد خودیاری به پنل خورشیدی مجهز می‌شود و تامین این انرژی پاک با سود 10 درصد خواهد بود. 

رئیس سازمان امور عشایر ایران همچنین از شناسایی 2 هزار نقطه برای پوشش آنتن دهی تلفن همراه خبر داد که قرار است وزارت ارتباطات مشکلات آن را برطرف کند. 

قندالی با بیان اینکه حدود نیمی از جامعه یک میلیون و دویست هزار نفری عشایر بانوان هستند گفت: درصدد هستیم با حمایت از تشکل خرد زنان این صندوق را تقویت کنیم. 

وی به اجرای مصوبه مالیات بر ارزش افزوده اشاره کرد و افزود: در سال 97 حدود 300 میلیارد تومان از محل تبدیل یورو به ریال سهم عشایر است و در زمینه آبرسانی هزینه شود.

استاندار نیز در سخنانی به نقش عشایر در دفاع و پایداری اشاره کرد و گفت: جامعه عشایری این نوع زندگی را انتخاب کرده اند و علی رغم همه ظلم و کشتار‌ها که دیده اند ,این جامعه در جوامع شهری و روستایی ادغام نشد.

زاهدی اذعان کرد: خوشبختانه امروز به جایی رسیده ایم که برای عشایر شناسنامه بهداشت و سلامت صادر می‌شود و این بسیار خوب است. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز گفت: در حال حاضر بیش از 2 هزار خانوار عشایر در قزوین زندگی می‌کنند  این عشایر ساکن مناطق کوهین، الموت غربی و شرقی، طارم سفلی، بویین زهرا و آآبیک هستند.

به گفته خمسه؛ با راه اندازی اداره امور عشایر استان در دو سال گذشته خدمات متنوعی به عشایر و روستائیان ارائه شده است.

اصلاح گذرراه‌ها و ایل راه‌ها، بهسازی چشمه‌ها و ایجاد آبشخور و تامین کنسانتره بخشی از خدمات این اداره به عشایر است.

تعداد مشاهده خبر104 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal