اجرای 4 هزار هکتار سیستم های آبیاری تحت فشار در استان سمنان
مدیر آب و خاک و امور زیربنایی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار در این استان گفت: در حال حاضر اجرای 4 هزار هکتار سیستم آبیاری تحت فشار در استان در دستور کار است.
1398/02/25

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، حسین شاهینی اظهار داشت: با توجه به شرایط کم آبی و لزوم مدیریت صحیح و بهره برداری بهینه از منابع آبی در اختیار توسعه اجرای سامانه های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان است.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته با هدف افزایش راندمان آبیاری، حفظ وضعیت موجود اراضی تحت کشت، افزایش تولید محصول، صرفه جویی در هزینه های تولید محصولات کشاورزی 260 پروژه در سطح 4 هزار و 180 هکتار از اراضی کشاورزی استان سمنان سیستم آبیاری تحت فشار اجرا شد.

این مسوول با اشاره به میزان اعتبار صرف شده برای اجرای این میزان پروژه آب و خاک خاطرنشان کرد: بالغ بر 370 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار هزینه شده است.

مدیر آب و خاک و امور زیربنایی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان این که سیستم های نوین آبیاری در شهرستان‌های مختلف استان اجرایی می‌شود، افزود: در سال گذشته برای اجرای طرح ساختمان شبکه های آبیاری در شهرستان دامغان 12 میلیارد ریال و برای شهرستان های گرمسار و آرادان نیز ده میلیارد ریال در دست اجرا می باشد.

وی بیان داشت: همچنین برای مطالعه شبکه های آبیاری زیر سد مجن نیز مبلغ 2/5میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و در قالب اوراق اسناد خزانه اسلامی در نظر گرفته شده که عملیات اجرایی آن در حال انجام است.

شاهینی با بیان این که امسال نیز از محل اعتبارات ملی برای اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار مبالغی برای استان پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: پس از ابلاغ اعتبار و با توجه به سیاست‌های حمایتی دولت حدود 85 درصد هزینه‌های اجرای سامانه های نوین آبیاری به کشاورزان پرداخت می شود.

تعداد مشاهده خبر1 بار
تصاویر مرتبط

  • سیستم های آبیاری_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal