2 هزار میلیارد تومان تسهیلات به سامانه های نوین آبیاری اختصاص یافت
مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: امسال 2 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اجرای طرح های سامانه نوین آبیاری در اراضی زراعی کشور اختصاص یافته است.
1398/02/25

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهادکشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، عباس زارع در حاشیه بازدید از سد عباس‌آباد بانه اظهار داشت: اعتبار این بخش از محل صندوق توسعه ملی 150 میلیون یورو با ارز نیمایی معادل یک هزار و 500 میلیارد تومان و از بودجه سنواتی نیز 500 میلیارد تومان است.

وی با بیان این که 25 درصد اعتبارات برای طرح های آبیاری نوین پرداخت شده است، گفت: در بحث کمک‌های بلاعوض در زمینه اجرای سامانه‌های نوین آبیاری بین جهاد کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه موافقت‌نامه‌ای مبادله می‌شود.

زارع افزود: در بحث آبیاری سیاست جهادکشاورزی به سمت آبیاری نوین است که راندمان بالاتری دارد چون آبیاری موضعی بیشتر برای باغات و آبیاری قطره‌ای برای زمین‌های زراعی مشخص شده در همین راستا یارانه آبیاری موضعی بیشتر شد که با توجه به شرایط جغرافیایی برخی مناطق افزایش طرح آبیاری بارانی نیز در سال جار ی در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به این که در استان کردستان 70 هزار هکتار طرح آبیاری نوین اجرا شده است، اضافه کرد: تاکنون 53 هزار هکتار طرح آبیاری نوین و 17 هزار هکتار اراضی پایاب شبکه های مدرن در این استان اجرا شده است.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای اجرای طرح‌های سامانه نوین آبیاری در کردستان محدودیت اعتباری وجود ندارد و همه طرح‌های ارائه شده در این بخش بدون محدودیت اعتباری اجرا می‌شوند.

تعداد مشاهده خبر4 بار
تصاویر مرتبط

  • opop_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal