سرمای بهاره 215 میلیارد ریال به محصولات باغی مهاباد خسارت زد
مدیر جهاد کشاورزی مهاباد گفت: بر اثر برودت هوا و سرمازدگی اردیبهشت سال جاری، 215 میلیارد ریال به بخش محصولات باغی این شهرستان خسارت وارد شد.
1398/02/25

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، جعفر ایمانیان افزود: بر اساس بازدید و گزارش های کارشناسان جهاد کشاورزی سرما به بیش از 2 هزار و 180هکتار از باغ های این شهرستان خسارت وارد کرده است.

وی ادامه داد: بر اثر این سرمازدگی بیشترین مقدار خسارت به درختان هسته دار از جمله هلو، زرد آلو، آلبالو و گیلاس بین 20 تا 50 درصد پیش بینی شده است.

ایمانیان با اشاره به اینکه میوه سیب بیشترین فراوانی را در بین میوه ها در این شهرستان دارد، اضافه کرد: آسیب وارد شده به این میوه جزیی بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی مهاباد اظهارکرد: در سال زراعی جاری 2 هزار و 600 هکتار از باغات و 18 هزار هکتار از زمین های زراعی این شهرستان تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه پایه درآمدی 80 درصد مردم مهاباد بر محور کشاورزی، باغداری و دامپروری است، گفت: سال زراعی گذشته نیز بر اثر برودت هوا و سرمازدگی یکهزار و 300 میلیارد ریال به محصولات زراعی و باغی مهاباد خسارت وارد شد.

ایمانیان افزود: افت دما بر اثر تغییرات اقلیمی در شرایطی اتفاق افتاد که باغات در مراحل گل دهی و حساس به لحاظ رویش و زایش بوده اند؛ امسال بارش های بهاری و جاری شدن سیلاب نیز 14 میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی این شهرستان وارد کرد.

وی ادامه داد: شهرستان مهاباد دارای بیش از 81 هزار هکتار اراضی کشاورزی است که از این میزان 10 هزار هکتار آن را اراضی باغی تشکیل می‌دهد.

تعداد مشاهده خبر27 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal