آغاز توزیع کالاهای اساسی تنظیم بازار ماه رمضان در کردستان
مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان از آغاز توزیع کالاهای اساسی تنظیم بازار ماه رمضان در کردستان خبر داد و گفت: به اندازه کافی کالاهای اساسی شامل گوشت منجمد، برنج، شکر و خرما را وارد استان کرده‌ایم و مشکلی از لحاظ تامین این کالاها نداریم.
1398/02/23

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، شهریار حنیفی اظهار داشت: به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، توزیع چهار قلم کالا اساسی تنظیم بازار ماه مبارک رمضان شامل گوشت منجمد، برنج، شکر و خرما از امروز در استان کردستان آغاز می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر از لحاظ تامین گوشت منجمد، برنج، شکر و خرما مشکلی نداریم و به اندازه کافی این کالاها را وارد استان کرده‌ایم.

مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان ادامه داد: سهمیه شهرستان‌ها را ارسال کرده‌ایم و برای مرکز استان نیز از امروز توزیع این کالاها را شروع کرده‌ایم و طوری برنامه‌ریزی کرده‌ایم که هر روز توزیع انجام شود و مردم مشکلی بابت تامین این کالاها نداشته باشند.

وی تصریح کرد: در تامین کالاهای اساسی تنظیم بازار ماه مبارک رمضان در استان کردستان مشکلی نداریم فقط در حوزه توزیع و نظارت مشکلاتی وجود دارد.

حنیفی از تامین 1600 تن شکر برای صنف قنادی‌ها و کارگاه‌های شیرینی‌پذیری و همچنین مصرف خانوارها در استان خبر داد و گفت: تنها نگرانی ما در حوزه توزیع شکر این است که احتمال میدهیم به محض توزیع شکر در استان پای دلالان و سودجویان به این عرصه باز ‌شود.

وی گفت: البته با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هماهنگ کرده‌ایم که علاوه بر فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌ها، چندین مغازه مشخص و محدود خصوصا در حاشیه شهر سنندج به ما معرفی کنند که ما اقلام مورد نیاز را جهت توزیع در اختیار آنها قرار دهیم.

وی گفت: مکان‌هایی را که اقدام به توزیع کالاهای تنظیم بازار ماه مبارک رمضان می‌کنند مکلف کردیم حتما بنر بزنند و از مردم هم خواهش می‌کنیم در صورت مشاهده هر گونه تخلف در این مراکز توزیع مراتب را به سامانه 124 اعلام کنند و مطمئن باشند که با متخلفان برخورد جدی می‌شود.

مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان تاکید کرد: این میزان کالا به نرخ دولتی در بین مردم توزیع می‌شوند و از امروز در تمامی فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی مصرف و برخی واحدهای صنفی مورد تایید ستاد تنظیم بازار توزیع می‌شود.

حنیفی یادآور شد: قیمت گوشت منجمد توزیع شده در ماه مبارک رمضان 30 هزار تومان، شکر 3400 تومان، خرما به تناسب نوع آن قیمتش متفاوت و برنج هم در سه نوع وجود دارد که قیمت آنها از 4500 تا 7500 تومان متغیر است.

 

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط

  • HANIFII_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal