وجود 111 هکتار گلخانه در همدان
مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی استان همدان از وجود 111 هکتار گلخانه در استان همدان خبر داد و گفت: از مجموع گلخانه‌های استان 32 درصد به همدان تعلق دارد.
1398/02/23

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان همدان،‌ حجت الله شهبازی در کارگروه امور اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی شهرستان همدان با بیان اینکه اولویت امسال جهاد کشاورزی در استان توسعه کشت محصولات کشاورزی در گلخانه‌هاست، اظهار کرد: در حال حاضر 111 هکتار گلخانه در استان همدان وجود دارد.

وی با بیان اینکه از مجموع گلخانه‌های استان 35.3 هکتار از آن مربوط به شهرستان همدان است افزود: 32 درصد از گلخانه‌های استان در همدان است که در 35 هکتار گلخانه تاکنون برای 385 نفر اشتغال ایجاد کرده است.

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه بیش از 12 هزار تن تولید سالانه در 35 هکتار از گلخانه‌های همدان وجود دارد، گفت: در این 35 هکتار از گلخانه 5 میلیون و 748 هزار مترمربع در سال صرفه‌جویی آب داریم.

وی با بیان اینکه مجتمع گلخانه‌ای امزاجرد همدان نمونه و تجربه‌ای موفق در استان و کشور برای توسعه گلخانه است ادامه داد: امیدواریم این اتفاق مبارک نیز در منطقه جورقان همدان با توجه به وجود زیرساخت های مناسب انجام شود.

شهبازی در خصوص پرداخت تسهیلات کم‌بهره برای ساخت گلخانه در استان خاطرنشان کرد: این تسهیلات با شرایط کاملا بی‌سابقه هفت درصد در مناطق کم‌برخوردار و 9 درصد سود تسهیلات در مناطق برخوردار تعیین شده است.

تعداد مشاهده خبر23 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal