پرداخت 411 میلیارد تومان غرامت به کشاورزان خسارت دیده
1398/02/21

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی گفت: از ابتدای فروردین ماه تاکنون این صندوق مبلغ 411 میلیارد تومان غرامت به کشاورزان خسارت دیده ناشی از سیل اخیر، سرمازدگی و گرمازدگی سال گذشته پرداخت کرده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا‏، «محمدابراهیم حسن نژاد» افزود: این مبلغ به کشاورزان خسارت دیده ای اختصاص یافته که تحت پوشش بیمه کشاورزی بودند.

به گفته وی، عمده پرداخت غرامت ها - در حد 200 میلیارد تومان - مربوط به سیل اخیر بوده است.

این مقام مسئول بخش عمده غرامت های پرداختی را مربوط به اراضی زراعی دانست و تصریح کرد: این غرامت ها به اراضی زراعی، باغی، دام، طیور و آبزیان خسارت دیده دارای بیمه، 32 هزار هکتار اراضی باغی و 160 هزار هکتار اراضی زراعی را شامل می شود.

وی با بیان این که برخی از این اراضی بین 10 تا 100 درصد خسارت دیده اند، اظهارداشت: خسارت کشاورزانی که اراضی آنها صد درصد خسارت دیده، پرداخت شده و در حال پرداخت است اما برخی اراضی زراعی و باغی باید پس از برداشت محصول مورد ارزیابی قرار بگیرد.

حسن نژاد یادآور شد: کشاورزان استان های گلستان، مازندران، خوزستان، لرستان، همدان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، ایلام، تهران، سمنان، چهارمحال و بختیاری و خراسان شمالی غرامت دریافت کرده اند.

وی اضافه کرد: حدود 100 میلیارد تومان از غرامت های پرداختی مربوط به استان خوزستان است.

به گفته قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی، در استان های باقیمانده به محض تکمیل ارزیابی ها توسط کارشناسان و متناسب با قراردادی که با بیمه گذاران دارند و رقمی که در بیمه نامه کشاورز تعهد کرده است، باقیمانده غرامت ها پرداخت می شود.

وی گفت: برآورد خسارت های ناشی از سرمازدگی اردیبهشت ماه اخیر نیز هنوز برآورد نشده است و باید پس از فصل برداشت در صورت کاهش محصول براورد خسارت شود.

تعداد مشاهده خبر98 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal