برداشت 18 هزار و 500 تن محصول کلزا از اراضی کشاورزی شهرستان‌های مهران و دهلران
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام از برداشت 18 هزار و 500 تن محصول کلزا از اراضی کشاورزی شهرستان‌های مهران و دهلران خبر داد.
1398/02/21
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام، محمدعلی اقدسی با اعلام این خبر گفت: برداشت دانه روغنی کلزا در سطح ده هزارو 515 هکتار از مزارع مناطق گرمسیری استان ایلام آغاز گردید.
وی افزود: تاکنون بیش از 18هزار و 500 تن محصول کلزا از کشاورزان شهرستانهای مهران و دهلران خریداری گردیده و به کارخانجات روغن کشی کشور انتقال داده شده است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود میزان خرید کلزا در سال جاری تا پایان برداشت به بیش از 21 هزار تن برسد.
وی گفت: بالاترین سقف تولید کلزا در سال گذشته 13 هزار و 700 تن بوده که در سال جاری این میزان به بیش از 21 هزار تن خواهد رسید که در نوع خود می‌تواند به عنوان یک رکورد در تولید کلزا از ابتدای کاشت این محصول با ارزش از سال 1382 در استان ایلام تاکنون ذکر کرد.
اقدسی بیان کرد: ارزش ریالی این مقدار تولید کلزا در استان در سال جاری بالغ بر70میلیارد تومان می باشد که این مبلغ درحال حاضر پس از تولید محصول به مراکز خرید دولتی به حساب کشاورزان واریز گردیده است.
وی در پایان گفت: شهرستان‌های دهلران و مهران هم اکنون به ترتیب مقام‌های اول و دوم تولید کلزا در استان را به خود اختصاص داده‌اند.
تعداد مشاهده خبر14 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal