بذر یارانه‌ای خیار در بین کشاورزان معترض توزیع می‌شود
مدیر جهاد کشاورزی کبودراهنگ گفت: بذر یارانه‌ای خیار در بین کشاورزان معترض شهرستان کبودراهنگ توزیع می‌شود.
1398/02/21

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان همدان،‌ حمید اسماعیلی در خصوص ایجاد برخی نارضایتی‌ها از سوی کشاورزان کبودراهنگی در مورد اختصاص بذر یارانه‌ای خیار به شهرستان‌های همدان و بهار اظهار کرد: این بذر سهمیه‌بندی نبوده و به صورت یارانه‌ای با قیمت 4 هزار و 200 تومان توسط عاملانی از تهران توسط شرکت‌های خصوصی در همدان و بهار توزیع شد.

وی با بیان اینکه بذر توزیع شده در این دو شهرستان منجر به نارضایتی کشاورزان کبودراهنگ و اسدآباد شد افزود: با توجه به اعتراض کشاورزان، جهاد کشاورزی همدان وارد عمل شده و قرار است تا پایان هفته آینده سهمیه معینی از این بذر در بین کشاورزان معترض توزیع شود.

مدیر جهاد کشاورزی کبودراهنگ در خصوص شرایط کشاورزان برای دریافت بذر یارانه‌ای گفت: باید کشاورزان آبی کار باشند و علاوه بر مجوز آب از امور آب در خصوص قنات، چشمه و یا چاه مورد تأیید دهیار روستای خود باشند.

وی با بیان اینکه تاکنون 700 تا 800 هکتار خیار در اراضی زیرکشت شهرستان کشت شده است خاطرنشان کرد: چون این محصول یک محصول پرآب‌بر و چون جزء محصولات راهبردی نیست جهاد کشاورزی شهرستان از کاشت این محصول حمایت خاصی تاکنون نداشته است.

اسماعیلی بیان کرد: کبودراهنگ به دلیل استقرار در محل سردسیر استان از اوایل خردادماه اقدام به کشت خیار دارد و امسال به دلیل بارندگی‌های مناسب پیش‌بینی می‌شود 20 درصد افزایش کاشت را نسبت به سال گذشته داشته باشد.

وی تصریح کرد: حداکثر بذر خیار مصرفی در شهرستان کبودراهنگ یک‌هزار و 200 تا یک‌هزار و 500 تن است.

این مسوول با تاکید بر اینکه کشاورزان بیشترین بذر مورد نیاز را برای کاشت خیار از بازار تهیه می کنند، خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی شهرستان حدود یک‌سوم تا یک‌چهارم بذر مورد نیاز خیار را تا پایان هفته آینده بین کشاورزان توزیع می‌کنند.

تعداد مشاهده خبر13 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal