لزوم رصد مستمر فرآیند توزیع نهاده های دامی وارداتی در آذربایجان غربی
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی بر لزوم رصد مستمر توزیع نهاده های دامی و طیور وارداتی با ارز دولتی 42000 ریالی از مبادی ورودی تا مصرف کنندگان نهایی در سطح بازاراستان تاکید کرد.
1398/02/21

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، احمد دهقان در جلسه هماهنگی تامین نهاده‌های دامی استان با اشاره به اهمیت نظارت بر فرایند تامین و توزیع کالاها، اظهار کرد: فرآیند نظارت باید از مبدا تولید کالا ها تا مبدا مصرف کننده به صورت جدی  انجام گیرد تا از سوء‌استفاده‌های احتمالی در این رابطه جلوگیری به عمل آید.

این مسوول با اشاره به رصد و پایش تامین و توزیع نهاده های دامی اعم از جو، کنجاله سویا، ذرت  در سطح استان ادامه داد: پایش مستمر اطلاعات دریافتی شرکت های وارد کننده (از مبادی ورودی تا مصرف) و ارسال گزارش لیست توزیعی به مدیریت توسعه بارزگانی سازمان از طریق رابطین شهرستانهابه صورت روزانه باید انجام گیرد.

وی با بیان اینکه آذربایجان غربی آمادگی تبدیل شدن به هاب نهاده های دامی در کشور را  دارد، تاکید کرد : نهاده های دام و طیور وارداتی از 17 اسفند 97  با ارز دولتی وارد کشور شده و به تدریج بین تولیدکنندگان توزیع می شود و تولیدکنندگان موظفند محصول خود را با قیمت مصوب عرضه کنند.

دهقان خاطرنشان کرد: تاکنون 25 هزار و 97 تن سویا و  5 هزار و 661 تن ذرت دامی بین واحدهای مرغداری استان و 9 هزار و 61 تن سویای دامی بین دامداران استان توزیع شده و این روند همچنان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: بر اساس مصوبات ستاد تنظیم بازار استان ، تولید کنندگان طیور استان نباید محصول خود را  بیشتر از  قیمت مصوب  11 هزار و 500 تومان در سطح بازار بفروش برسانند که در صورت مشاهده با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد. 

در ادامه این جلسه جزئیات مشکلات تولیدکنندگان در خصوص تامین نهاده‌ها اعم از حمل و نقل، زمان خریداری و انبار ذخیره‌سازی  مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

تعداد مشاهده خبر10 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal