سرمازدگی بیش از 599 میلیارد ریال به کشاورزی اشنویه خسارت زد
مدیر جهاد کشاورزی اشنویه گفت: بر اثر سرمای شدید بهاره و افت دما در اوایل اردیبهشت سال جاری در مجموع 599 میلیارد و 700 میلیون ریال به بخش کشاورزی این شهرستان خسارت وارد شد.
1398/02/21

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی، سیدانور حسینی اظهار کرد: به دلیل تغییرات آب و هوایی در منطقه، مراحل رشد باغات دچار تغییرات محسوسی شده و سرمای شدید و افت دما خساراتی را به باغات این منطقه وارد کرده است.

وی افزود: براساس برآوردهای اولیه کارشناسان 6 هزار و 597 هکتار از باغات هسته دار و دانه دار این شهرستان بین 15 تا 50 درصد دچار خسارت شده که ارزش ریالی این میزان خسارت وارده 583 میلیارد و 300 میلیون ریال برآورد شده است.

حسینی اضافه کرد: درختان زردآلو در میان دیگر درختان میوه با 50 درصد بیشترین خسارت ناشی از سرمازدگی را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان این که به بخش زراعت نیز 16 میلیارد و 400 میلیون ریال خسارت وارد شده است، افزود: حدود 500 هکتار از مزارع گندم بین 40 تا 80 درصد، 350 هکتار از مزارع چغندرقند به میزان 25 درصد و 10 درصد از محصول کلزا نیز دچار سرمازدگی و خسارت شده است.

مدیر جهادکشاورزی اشنویه افزود: این مدیریت با تشکیل جلسات با ادارات ذی‌ربط از جمله بخشداران و بانک کشاورزی افراد خسارت دیده را شناسایی و در صورت تامین اعتبار نسبت به معرفی به بانک اقدام می‌کند.

وی یادآور شد: شهرستان اشنویه دارای 34 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی است که از این مقدار 23 هزار هکتار به کشت محصولات زراعی و 11 هزار هکتار به باغات اختصاص یافته است.

تعداد مشاهده خبر20 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal