مبارزه با آفت ملخ صحرایی تاکنون در 164 هزار هکتار انجام شده است
1398/02/19

در نشست شورای مدیریت بحران استان کرمان، تازه ترین اقدامات در زمینه مبارزه با آفت ملخ صحرایی بررسی و از اقدامات به موقع استان در این زمینه تقدیر شد.

گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، در این نشست دکتر محمدرضا درگاهی رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با تقدیر از برنامه ریزی خوب نهادهای ذی ربط در استان کرمان برای مبارزه با آفت ملخ گفت تاکنون 164 هزار هکتار از اراضی کشور برای مبارزه با ملخ سمپاشی شده است که حدود 25 درصد آن در استان کرمان قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته تقریبا دو میلیارد تومان اعتبار برای مبارزه با ملخ ها به استان کرمان اختصاص یافت گفت: جنوب استان کرمان یکی از کانون های تجمع ملخ های صحرایی است که از سه سال قبل این آفت در آنجا مشاهده و همزمان کار سمپاشی آغاز شده است.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با اعلام اینکه احتمالا تا آخر تیرماه امسال باید با این آفت همچنان مبارزه کنیم گفت: پیش بینی ما مبارزه در سطح 345 هزار هکتار از اراضی شش استان کشور است که 88 هزار هکتار ان در استان کرمان قرار دارد.

در این نشست، استاندار کرمان هم گفت: گرچه حجم هجوم ملخ ها به استان کرمان زیاد بود اما با تلاش نهادهای مختلف خسارت زیادی وارد نشده است.

اقای فدایی افزود: قبل از تصویب و تخصیص اعتبارات از سوی کشور از خزانه استان اعتباری را در اختیار جهاد کشاورزی شمال و جنوب قرار دادیم تا کار سمپاشی به موقع آغاز شود.

استاندار کرمان همچنین گفت برای توسعه کار سمپاشی زمینی باید پنجاه دستگاه خودروی کمک دار تهیه شود که از امکانات سایر ادارات و نهادهای نظامی آن را تامین می کنیم.

تعداد مشاهده خبر159 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal