مشکلی برای تأمین کالاهای اساسی در ماه رمضان در آذربایجان غربی وجود ندارد
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: با توجه به فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان مشکلی برای تأمین کالاهای اساسی در ماه رمضان در استان وجود ندارد و در این زمینه مسئولان نسبت به رصد بازار اهتمام ویژه داشته باشند.
1398/02/15

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، رضا حسینی در جلسه ستاد تنظیم بازار آذربایجان غربی با بیان این مطلب افزود: هدف تنظیم بازار کنترل مناسب برای جلوگیری از بروز برخی مشکلات است و این امر جز با رصد دقیق بازار کنترل نمی شود.

وی ادامه داد: هر ساله همزمان با شروع ماه مبارک رمضان برخی اقلام ضروری به دلیل حساسیت تامین و در بازار هدف توزیع می شود و نظارت دقیق بازرسان، توجه به ساختار مراکز عرضه و توجه به نحوه توزیع از مهم‌ترین عواملی است که باید به درستی مدیریت شوند.

حسینی تاکید کرد: برخی از اقلام ضروری از جمله برنج و شکر که توسط ارز دولتی تامین می شوند و باید با مدیریت دقیق در بازار هدف توزیع شود.

وی با اشاره به لزوم نظارت بر چگونگی توزیع نهاده های دامی اظهار کرد: مدیریت نظام توزیع نهاده ها از بروز کمبود جلوگیری می کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: این استان مطلوب ترین قیمت عرضه را دارد و این امر در سایه هماهنگی های دستگاه های اجرایی استان رخ داده است.

وی اعلام کرد: نباید کمبودی را در بازار داشته باشیم و آماده کمک رسانی و همکاری بیشتر با دستگاه های اجرایی مرتبط در این زمینه هستیم.

حسینی تاکید کرد: توزیع شکر در بین زنبورداران و اصناف و تولید کنندگان نیازمند به شکر نیز مورد توجه بوده و باید نیاز این قشر در اسرع وقت تامین شود و کمبودی از این نظر وجود نداشته باشد.

مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز در این جلسه  با بیان اینکه اقلام پروتئینی اعم ازگوشت قرمز و گوشت مرغ به اندازه کافی توسط شرکت پشتیبانی اموردام تامین شده است ، گفت: یکهزار و 227 تن برنج با قیمت مصوب هفت هزار تومان، 817 تن شکر برای مصارف خانگی با قیمت 30 هزار ریال و4 هزار و 500 تن شکر برای اصناف و زنبورداران و بخش صنعت سهمیه تعیین شده است که همزمان با ایام ماه رمضان توزیع می شود.

احمد دهقان اعلام کرد: سه هزار و 522 تن برنج، 485 تن شکر، 20 هزار و 922 تن ذرت، 197 تن سویا و پنج هزار و 832 تن جو در ذخایر آذربایجان غربی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه یک میلیون و 200 هزار کلنی زنبور عسل در آذربایجان غربی وجود دارد، ادامه داد: 24 هزار و 200 تن شکر مورد نیاز این تعداد کلنی بوده که طی 2 ماه گذشته تنها 21 درصد این میزان تامین شده است.

دهقان بیان کرد: باید با برنامه ریزی مناسب شکر مورد نیاز این بخش تامین شود تا تولید 22 هزار و 500 تنی عسل این استان کاهش نیابد.

در ادامه این جلسه مقرر شد دستگاه‌های اجرایی نظرات و پیشنهادات و راه کارهای خود را در خصوص تنظیم بازار شکر خانوارها و اصناف و زنبورداران ارائه دهند تا تدابیر لازم در این زمینه اتخاذ شود.

تعداد مشاهده خبر11 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal