خسارت سرمازدگی به بخش کشاورزی آذربایجان غربی جدی است
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: خسارت سرمازدگی به بخش کشاورزی استان جدی است.
1398/02/04

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، غلامعلی مرادی در جلسه ویژه کمیته بحران بخش کشاورزی استان با بیان این مطلب اظهار کرد: در پی بارش برف و افت دما در نیمه شب خسارت وارده به بخش کشاورزی استان جدی و جبران ناپذیر خواهد بودو فعالیت سامانه بارشی تا چهارشنبه هفته جاری در استان تداوم دارد و احتمال افزایش میزان خسارت تا چهارشنبه بیشتر است.

وی افزود:  کلیه مدیران جهاد کشاورزی شهرستانها و ستاد با هماهنگی صندوق بیمه کشاورزی استان  نسبت به تشکیل اکیب های تعیین خسارت و راهنمایی کشاورزان و باغداران جهت مبارزه فعال و غیر فعال با سرمازدگی و کاهش خسارت به صورت آماده باش  فعالیت داشته و گزارش خسارات هر 6 ساعت به ستاد سازمان ارائه می شود.

این مسئول ادامه داد: کشاورزان و باغداران با انجام اقدامات تامینی و مراقبتی می توانند خسارات را کاهش بدهند.

مرادی گفت :امشب دمای استان به 4_ و حتی  کمتر کاهش می یابد و لزوم به کارگیری توصیه های ایمنی برای کاهش خسارات خصوصا در باغات  توسط باغداران ضروری است.

وی اضافه کرد: آسیب جدی بعد از قطع بارش ها و خروج این سامانه از منطقه خواهد بود ، در صورت قطع بارشها ، کشاورزان برای جلوگیری از خسارت سرمازدگی با استفاده از گونی های پر شده از کاه و کلش و فضولات دامی اقدام به ایجاد آتش و دود غلیظ در باغ نمایید.

تعداد مشاهده خبر11 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal