مبارزه با کانون‌های شناسایی شده آفت ملخ دریایی در شهرستان ارزوئیه
چند کانون شناسایی شده که با آنها مبارزه صورت گرفته است. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، از شناسایی و مبارزه با کانون‌های آفت ملخ دریایی در شهرستان ارزوئیه خبر داد. همراه با هیات همراه از هجوم ملخ های دریایی به شهرستان ارزوئیه بازدید نمود.
1398/02/03

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان کرمان، عباس سعیدی به همراه پورخاتون معاون بهبود تولیدات گیاهی و طاهری مدیر حفظ نباتات این سازمان و مدیر جهاد کشاورزی ارزوئیه همراه با فرماندار این شهرستان در بازدید از کانون‌های شناسایی شده از هجوم ملخ های دریایی به مراتع و مزارع شهرستان ارزوئیه، گفت:‌ در سال گذشته در عربستان مبارزه صورت نگرفته و این آفت وارد استانهای جنوبی ایران شده است.

وی افزود: گروه‌های تخصصی نسبت به ردیابی در شهرستانهای مورد تهدید اقدام و فعلاً در شهرستان ارزوئیه چند کانون شناسایی شده که با آنها مبارزه صورت گرفته است.

سعیدی خاطرنشان کرد: فعلاً ملخ ها در بیابان ها هستند و هنوز به مزارع ارزوئیه ورود پیدا نکرده اند و کانون شناسایی و با سمپاشی کانون‌کوبی انجام می شود.

وی افزود: آمادگی لازم برای مبارزه با این آفت وجود داشته و در مراحل اولیه سمپاشی زمینی انجام و اگر چنانچه نیاز باشد سمپاشی هوایی نیز انجام می شود.

تعداد مشاهده خبر22 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal